Spor

Teniste TSYD – ATDSK işbirliği

10 bin TL’lik turnuva ve üye çocuklarına tenis için işbirliği sağlandı
ne mutlu türküm diyene indir ile ilgili görsel sonucu(UHA) Uluslararası Haber Ajansı‘nın haberine göre, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Adana Şubesi, Adana Tenis, Dağ ve Su Sporları Kulübü (ATDS) yönetimi ile 10 bin lira ödüllü turnuva düzenlenmesi ve TSYD üyelerinin çocuklarına tenis dersi verilmesi yönünde işbirliği yapma kararı aldı.TSYD Adana Şubesi’nin yeni Başkanı Kurtul Çakın ile As Başkan Bora Erdem, Şube Sekreteri Hakan Köker, Sayman Tevfik Dinçkalmış, yönetim kurulu üyeleri Ergun Kara ve İrfan İşisağ, ATDSK Başkanı Ali Refah Keskin’i ziyaret etti.

ATDSK Genel Sekreteri Can İstif ve kulüp üyesi gazeteci Yüksel Eker’in de bulunduğu TSYD-ATDSK buluşmasında, tenisin yanı sıra Adana’da futbol, yüzme, su topu, voleybol sporlarının geçmişi ve günümüzdeki durumu üzerine samimi sohbetler yapıldı.

TSYD Adana Şubesi’nin yeni yönetimini kutlayan ve başarı dileyen ATDSK Başkanı Ali Refah Keskin, kulüp olarak altyapıdan yeni tenisçiler yetiştirmek için çabaladıklarını, yılın 365 günü tenis oynanabilen iklime sahip Adana’da, Türkiye’nin şampiyon tenisçilerini yetiştirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Keskin, Türk tenisine daha iyi tenisçiler kazandırmak için yeni dönemde de yatırım yapmayı sürdüreceklerini açıkladı.
Keskin, 21 Nisan-1 Mayıs tarihlerinde 18’inci Çukurova Cup 14 Yaş Uluslararası Tenis Turnuvası’nı Çukurova Belediyesi’nin sponsorluğuyla gerçekleştireceklerini belirtti.

Teniste TSYD – ATDSK işbirliği ile ilgili görsel sonucuTSYD ÜYE ÇOCUKLARINA TENİS DERSİ

Kendilerini misafir eden ATDSK Başkanı Ali Refah Keskin’e teşekkür eden TSYD Adana Şubesi Başkanı Kurtul Çakın da, özellikle Keskin’in başkanlığa getirilmesinin ardından ATDSK’nın büyük ivme kazandığını, Adanalı tenisçilerin elde ettikleri başarılardan Adana olarak gurur duyduklarını vurguladı. ATDSK Başkanı Keskin ve TSYD Başkanı Çakın, teniste birliktelik doğrultusunda ilk adımları da bu buluşmada attılar.
Türkiye Tenis Federasyonu’nun (TTF) turnuva takviminde yer alan, 5-16 Eylül 2018 tarihlerinde düzenlenecek 10 bin TL ödüllü Kategori-2 Senyör Tenis Turnuvası’nın TSYD Adana Şubesi 10 bin TL Ödüllü Kategori-2 Senyör Tenis Turnuvası adıyla gerçekleşmesi kararlaştırıldı.

Bu konuda hazırlanan yazı TTF’ye gönderildi. Ayrıca, TSYD üyelerinin çocuklarını spora teşvik etmek, tenisle buluşmalarına sağlamak amacıyla dernek üyelerinin çocuklarına özel şartlarla tenis dersi verilmesi konusunda da işbirliği kararı alındı.
10 bin lira ödüllü ulusal turnuva düzenlenmesi ve üye çocuklarına tenis dersi verilmesi konusundaki destekleri için teşekkür eden Kurtul Çakın, Keskin’e TSYD Rozeti takarak, teşekkür etti.
ADANA, UHA HABER
Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir