Gündem

Tel Abyad’da kuşatma tamamlandı

UHA HABER / Barış Pınar Harekatı başarıyla devam ediyor. Tel Abyad’da kuşatma tamamlandı, 50’ye yakın hedef vuruldu.

Mustafa Kemal ATATÜRKTürk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Türkiye’nin güneyinde Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarıyla kazanılan sınır ötesi başarıların ardından, Fırat’ın doğusuna yönelik başlatılan Barış Pınarı Harekatı planlandığı şekilde başarıyla devam ediyor.

Tel Abyad’da kuşatma tamamlandı

Bölgedeki son durumu aktaran TRT Haber muhabiri Bülent Çulcuoğlu, “Türk Silahlı Kuvvetleri ve destek verdiği Suriye Milli Ordusu Tel Abyad’ın doğusundan 10 kilometre, batısından 9 kilometre ilerleyerek güneye doğru hilal çizmiş durumda” dedi.

Çulcuoğlu aktardığı bilgilere göre:

“Tel Abyad’da teröristler bugün 25 ayrı noktada yangın çıkardı. Sivillerin evini ateşe verdi, bunun  yanı sıra lastik ve mazotlar yakarak insansız hava araçlarının görüntüsünü engellemeye çalıştı. Ancak o siyah dumanlar havaya yükselirken insansız hava araçları Tel Abyad’ın üzerine gelerek 5 dakika boyunca görüntü aldı.  Ardından obüslerimiz birçok noktayı vurmaya başladı. Sabah saatlerinden itibaren Tel Abyad’da 50’ye yakın hedef vuruldu.

Tel Abyad, kısa süre içerisinde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin destek verdiği Suriye Milli Ordusu’nun kontrolüne geçmiş olacak.”

HABER : Bülent Çulcuoğlu

ANKARA, UHA Haber Ajansı

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir