Spor

Tecavüzle itham edilen ünlü fotbolcu Ronaldo’ya sponsorları Nike ve EA Sports sahip çıkmadı

trt.tv

Juventus’un dünyaca ünlü yıldızı Cristiano Ronaldo’ya isnat edilen tecavüz suçlamalarının ardından futbolcunun sponsor firması Nike tarafından da bir açıklama geldi.

ABD’li firmada çalışan üst düzey bir yetkilinin elektronik postayla bildirdiği açıklamada “Ronaldo hakkında çıkan haberlerden dolayı endişe içindeyiz ve iddiaları yakından takip ediyoruz” denildi.

Ronaldo’nun Nike ile 2016’da başlayan süresiz sözleşmesi bulunuyor.

Portekizli oyuncunun 2016’dan beri birlikte çalışmalar yaptığı Save The Children örgütü de kurumun internet sitesinde konuyla ilgili çekincelerini dile getirdi. Kurumun bir yetkilisi son günlerde çıkan haberlerden dolayı üzüntü duyduklarını belirterek “Olay hakkında daha fazla bilgi edinmek için çaba sarf ediyoruz” diye konuştu.

Futbolcunun bir başka sponsoru olan EA Sports firması da ayrıntıları ortaya çıkan iddialarından dolayı endişe duyduklarını, sporcu ve elçilerin EA değerlerine göre hareket etmeleri gerektiğini açıkladı.

Ronaldo’nun formasını giydiği Juventus Futbol Kulübü ise diğer kurum ve firmaların aksine futbolcuya destek çıktı.

Siyah beyazlı ekipten yapılan açıklamada “Ronaldo son aylarda büyük bir azim ve profesyonellik göstermiştir. Juventus kulübü kendisine müteşekkirdir. Bu büyük şampiyonla kontak kuranın kim olduğu önemli değil. Söz konusu iddianın üzerinden 10 sene geçmiş olması da bu fikri değiştirmeyecek.” denildi.

Olaylardan sonra Juventuslu 33 yaşındaki yıldız oyuncunun, Beşiktaşlı Ricardo Quaresma ile birlikte milli takıma çağrılmaması da dikkat çekti.

Polis, Ronaldo’nun eski manken Katherine Mayorga’ya tecavüz ettiği iddiasıyla ilgili yeniden soruşturma başlatmıştı.

Ronaldo, Instagram’da yaptığı canlı video yayınında, hakkında çıkan tecavüz haberlerinin ‘sahte’ olduğunu söylemişti.

İtalyan basınında yer alan habere göre, Juventus’ta yıllık 31 milyon Euro kazanan 33 yaşındaki Ronaldo, ülkede en fazla maaş alan futbolcular listesinin zirvesinde bulunuyor.

Tecavüz iddiaları nasıl ortaya çıktı?

Şu anda öğretmenlik yapan eski manken Katherine Mayorga, Ronaldo’yu, 13 Haziran 2009’da kendisine tecavüz etmekle suçlayarak Eylül ayında Nevada mahkemesine dava açtı. Mayorga, söz konusu olayın araştırılmasını istediğini fakat Ronaldo’nun hapis yatmasını istemediğini dile getirdi. Las Vegas Büyükşehir Polis Merkezi de bu tarihte cinsel saldırı çağrısı yapıldığını, futbolcunun adını vermeyerek doğrulamıştı.

Mayorga, tecavüz iddiasını gizli tutmak için bir anlaşma imzalaması yönünde baskı altına alındığını, anlaşmayı ihlal etmesi durumunda 200 bin dolar ödemek zorunda kalacağını da iddia etmişti.

İddia makamını zora sokacak yeni görüntüler

Ancak geçtiğimiz günlerde Cristiano Ronaldo’nun tecavüz davasında iddia makamını zora sokacak görüntüler yayınlandı. Ronaldo’yu tecavüz etmekle suçlayan Kathryn Mayorga’nın, iddia edilen tecavüz zamanından birkaç saat önce Las Vegas’ta bir gece kulübünde ünlü futbolcuyla birlikte eğlenirken çekilen görüntüleri yayınlandı. Cep telefonuyla çekilen görüntülerde Mayorga’nın Ronaldo’ya sarıldığı ve dans ettiği görülüyor.

Cristiano Ronaldo 2016 yılından beri kız arkadaşı Georgina Rodriguez ile birlikte yaşıyor. Ünlü futbolcunun 3’ü taşıyıcı anneden olmak üzere toplam dört çocuğu bulunuyor.

KAYNAK : Euronews, UHA HABER

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir