Gündem

TC Bişkek Büyükelçiliği ve TİKA Bişkek’te iftar programı düzenledi

Türkiye’nin Bişkek Büyükelçiliği ve Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığınca (TİKA) Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te iftar programı düzenlendi.

Türkiye Cumhuriyeti Bişkek Büyükelçiliği’nin Facebook resmi sitesinde yer alan habere göre, Bişkek’te iftar programı düzenlendi.

İftara gelen davetlileri, Türkiye’nin Bişkek Büyükelçisi Cengiz Kamil Fırat ve TİKA Başkan Yardımcısı Mehmet Süreyya Er karşıladı.

Türkiye’nin Bişkek Büyükelçisi Fırat, halklar arasında kardeşlik ve dostluk ilişkilerini daha da ileriye götürebilmek için iftar programını düzenlediklerini belirterek, “Kırgızistan bizim ata yurdumuzdur. Cengiz Aytmatov ve Tanrı Dağları bizim kanımıza ve benliğimize işlemiştir. Dolayısıyla biz burada evimizden uzakta ikinci evimizde bulunuyoruz. Amacımız, bu Ramazan ayında bir arada olabilmek ve sizlerle bir arada iftarımızı açabilmektir.” dedi.

Kırgızistan’da dost ve kardeşleriyle orucu birlikte açabilmek ve iftarda bir arada bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Fırat, iftar organizasyondan dolayı TİKA Başkan Yardımcısı Er’e, Bişkek Program Koordinatörü Muslu’ya ve koordinatörlük ofis çalışanlarına ayrı ayrı teşekkür etti.

İftar programına Kırgızistan Meclis Başkanı, Bakanlar, Bakan Yardımcıları, Büyükelçiler, Rektörler, işadamları, basın yayın kuruluşları başkanları gibi seçkin bir topluluk iştirak etti.

BİŞKEK, KABAR, UHA HABER

http://kabar.kg/tur/news/tc-bi-kek-buyukelcili-i-ve-ti-ka-bi-kekte-iftar-program-duzenledi/

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir