Gündem

TBMM Başkanı Yıldırım: Cumhurbaşkanımız kapıları bu sefer kapatmış görünmüyor

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, MHP’nin af teklifini değerlendirdi. Yıldırım, “Cumhurbaşkanımız kapıları kapatmış gibi gözükmüyor.” dedi.

Meclis Başkanı Binali Yıldırım, Özbekistan dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını cevapladı. Yıldırım, MHP’nin af teklifini değerlendirdi.

Yıldırım, “Cumhurbaşkanımız kapıları kapatmış gibi gözükmüyor.” dedi. MHP’nin teklifi, Meclis’in açılmasının ardından en kısa sürede gündeme alınacak.

Cumhurbaşkanımız kapıları bu sefer kapatmış görünmüyor

Yıldırım, teklifin komisyonda enine boyuna müzakere edileceğinin altını çizdi. “Detaylara girildikçe yeniden şekillendirilebilir.” dedi.

Yıldırım, “Afla ilgili sayın Cumhurbaşkanımız kapıları bu sefer kapatmış gibi gözükmüyor. Biliyorsunuz geçmişte yapılan aflarda kapsam çok genişlemiş. Çok genişleyince kamu vicdanı rahatsız olmuş, beklenen fayda sağlanamamış. Detaylara dikkat etmekte yarar var. İşte organize suçlar, onların sınırı nereden çizilecek, bakmak gerekiyor.” diye konuştu.

“ABD’nin üç önemli adımı atması gerekiyor”

Meclis Başkanı Yıldırım Türkiye-ABD ilişkilerini de değerlendirdi. ABD’nin Türkiye’yi kazanması için “FETÖ, YPG ve Hakan Atilla” konularında adım atılmasını istedi.

ABD’nin YPG/PYD/PKK unsurlarıyla DEAŞ’da artık bittiğine göre ilişkiyi kesmesi lazım. Dostunu ve düşmanını artık açık bir şekilde ortaya koyması lazım. Öte yandan bu FETÖ işini, Halk Bankası işini, Hakan Atilla işini ve diğer sıradakileri. Bunlarla ilgili yeni bir sayfa açmak gerekiyor.”

“Bir sıkıntı yaşıyoruz ama üstesinden geleceğiz”

Ekonomideki gelişmelerle ilgili de görüşlerini dile getiren Binali Yıldırım, “Elimizi kolumuzu bağlamayız, üretici insan kaynağımız var.” diyerek iyimser konuştu:

Bir sıkıntı yaşadığımız sır değil, bir sıkıntı yaşıyoruz.  Geçmişte de yaşadık, üstesinden geldik. Bu sefer de üstesinden gelecek potansiyelimiz var, kabiliyetimiz var.

Kaynak: TRT Haber

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir