Gündem

TBMM Başkanı Şentop’tan Macron’a tepki

Seksenler_2019 banner

UHA HABER / TBMM Başkanı Şentop, Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un İslami ayrılıkçılık ile ilgili sözlerine tepki göstererek, “Fransa evvelâ ırkçı ve katliamcı geçmişiyle yüzleşmeli” dedi.

Mustafa Kemal ATATÜRKTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un İslami ayrılıkçılık ile ilgili sözlerine Twitter’dan tepki gösterdi.

Macron ile darbeci Hafter’in fotoğrafını paylaşan Şentop, “Fransa evvelâ ırkçı ve katliamcı geçmişiyle yüzleşmeli” diyerek şu ifadeleri kullandı:

“Sahel’de & Libya’da barışı bozan, İslam coğrafyalarında kaos çıkaran Fransa CB ve darbeci Hafter’in silah tedarikçisi Macron’un ‘İslamî ayrılıkçılık’ ile mücadele edeceğine dair sözleri ilkel bir İslam düşmanlığıdır. Fransa evvelâ ırkçı ve katliamcı geçmişiyle yüzleşmeli.”

[UHA Haber Ajansı, 20 Şubat 2020]

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Cuma Payitaht “Abdülhamid”den sonra TRT 1 Ekranlarında..

Mustafa SALMAN
Mustafa SALMAN
Mustafa SALMAN 15-03-1974 yılında Kocaeli’nin Kartepe ilçesi Eşme mahallesinde dünyaya geldi. İlkokulu Eşme İlkokulu, orta okulu İzmit Ortaokulu, lise öğrenimini İzmit Lisesinde tamamladı. Üniversiteyi Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler tanıtım ve reklamcılık bölümünden mezun oldu. Basın meslek hayatına 1992 yılında Yeni Doğuş gazetesinde başlayan Mustafa Salman; 1993 yılında Sabah gazetesinde çalışmaya başladı. Salman basın meslek hayatına sırasıyla Yeni Doğuş, Sabah gazetesi, ATV, Show TV, Yavuz TV ve birçok dergi gazetede muhabir ve yazarlık yaptı. Mustafa Salman kısa adı UHA HABER olan Uluslararası Haber Ajansı genel yayın yönetmeni ve yayın kurulu üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Birçok sivil toplum örgütünde görevleri bulunan Mustafa Salman; üç dönemdir Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri federasyonu yönetim kurulu üyesi ve Basın-Medya İletişim sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Uzun yıllar Türkiye Televizyon Muhabirleri Derneğinde yönetim kurulu üyeliği ve genel sekreterlik yapan Salman; Kocaeli Gazeteciler cemiyeti üyeliği, Kartepespor yönetim kurulu üyesi ve Kartepe Galatasaraylılar derneği genel sekreteri olarak görev yapmaktadır. Mustafa Salman ayrıca Kocaelisporlular derneğinde yönetici ve basın sözcülüğü görevini de icra etmiştir. Evli ve iki çocuk babası olan Salman’ın basın meslek hayatında birçok ödülü bulunmaktadır…
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir