Gündem

TBMM 23 Nisan özel oturumu ile toplanacak

TÜHA HABER / TBMM Genel Kurulu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle özel gündemle toplanacak. TBMM Başkanı Şentop, ilk kez özel 23 Nisan özel oturumuna başkanlık edecek.

TBMM’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı netleşti.

24 Şubat’ta TBMM Başkanı seçilen AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı nedeniyle, sabah saatlerinde Meclis’te kutlamaları kabul edecek. Ardından, TBMM Genel Kurulu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında saat 14.00’te özel gündem ile toplanacak. Genel Kurul’a başkanlık edecek Şentop, açılış konuşması yapacak.

Şentop, 23 Nisan özel resepsiyonuna ev sahipliği yapacak

Meclis’te grubu bulunan siyasi parti genel başkanları da 10’ar dakikalık konuşma yapacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk Cumhurbaşkanı olarak Genel Kurul’u, Cumhurbaşkanlığı özel locasından izleyecek.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop akşam da Meclis Tören Salonu’nda 23 Nisan özel resepsiyonuna ev sahipliği yapacak.

Öte yandan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle, TBMM’de 18 Nisan’da Parlamenterler Birliği Korosu konser verecek. 21 Nisan’da TBMM’nin ev sahipliğinde, Mustafa Şentop’un katılımı ile Ankara Atlı Spor Kulübü’nde gerçekleşecek engelli at yarışı etkinliği yapılacak. TBMM Başkanı Şentop, 24 Nisan’da ise 30 ülkeden gelen çocukları ağırlayacak.

Kaynak : TRT Haber

 

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir