Gündem

Suriyeli doktor YPG/PKK zulmünü anlattı

 

ne mutlu türküm diyene indir ile ilgili görsel sonucu

Zeytin Dalı Harekatı’yla teröristlerden kurtarılan Afrin’de yaşayan siviller rahat bir nefes aldı.

Afrinli genel cerrah Hamo, Afrin’de terör örgütü YPG/PKK tarafından maruz kaldığı işkenceyi ve örgütün zulmünü anlattı.

Afrinli genel cerrah Hamo, Afrin’de terör örgütü YPG/PKK tarafından maruz kaldığı işkenceyi ve örgütün zulmünü anlattı.

Hamo, 6 yıl önce Halep merkezden Afrin ilçe merkezine gelerek buradaki sivillere yardım etmeye başladığını söyledi.

Suriyeli doktor YPG/PKK zulmünü anlattı ile ilgili görsel sonucu

“ÖSO’ya yardım ettin” deyip hapse attılar

İnsani görevi gereği yaralı ve hasta sivillerle ilgilendiğini belirten Hamo, “Burada hastaları tedavi ediyorduk. Ameliyatlar yaptık. Hiç kimsenin dinine ırkına bakmaksızın işimizi yapıyorduk. Bu bir insani görev çünkü. Buraya geldim ama bana ‘(YPG/PKK tarafından) sen ÖSO’ya yardım ettin, sen onlarla iş birliği yaptın’ diyerek beni hapse attılar” dedi.

Hamo, örgütün elinde başına gelenleri, “Elektrikle ayaklarımı yaktılar. Burnumu kırdılar. Kollarımı ve sırtımdaki kemikleri kırdılar. Sonrasında parasız bırakıp beni sokağa attılar. Cebimdeki 400 bin Suriye lirasını (850 dolar) aldılar. Üstüne bana da 800 bin Suriye lirası (bin 700 dolar) fatura çıkarttılar” ifadeleriyle anlattı.

“Kimin haklı kimin batıl olduğu ortaya çıktı”

YPG/PKK’dan kurtuldukları için mutlu olduklarını vurgulayan Hamo, “(YPG/PKK’nın) Allah’tan korkuları yoktu. Çok şükür hayattayız. Bugün kimin haklı kimin batıl olduğu ortaya çıkı” şeklinde konuştu.

“Savundukları davayı çöpe atıp kaçtılar”

Hamo, teröristlerin korku içinde kaçtıklarını anlatarak, “PKK’lılar buradan kaçarken silahlarını ve şarjörlerini bırakıp kaçtı.
 Her şeylerini, silahlarını tüfeklerini sokaklardaki çöplere atıp gitmişler. Kısacası, savundukları davayı çöpe atıp kaçtılar” dedi.

“Kimseye kötülük yapmadığımız için haklıyız. Bakın ölmedik çünkü onlar gibi kimseyi soymadık” diyen Hamo sözlerine şöyle devam etti:

“Bizler kimseye baskı yapmadık. Yardıma muhtaçlara destek olduk. Burada suya ihtiyacı olanlara su temin ettik. Hastalara ilaç bulduk. Parası olan olmayan herkese yardım ettik. Allah hak yolunda olanları muzaffer eyler.”

“Güven içerisindeyiz, çok mutluyuz”

Afrin ilçe merkezinin teröristlerden temizlenmesinin ardından ilçedeki siviller, örgüt baskısından kurtulmanın sevincini yaşıyor.

Afrinli Ahmet Cemal, ilçe merkezinin alınması sırasında sivillere hiçbir zararın verilmediğini vurgulayarak, “Çok şükür şimdi buradayız. Bizden kimseye bir şey olmadı. Hepimiz iyiyiz. Allah herkesten razı olsun. Afrin’in kurtarılmasının ilk günü bugün. Güven içerisindeyiz, çok mutluyuz” dedi.

Cemal, “Her şey yolunda. Eşim ekmek yapmak için hamur açıyor. Çok şükür ters bir şey yok, yaşıyoruz. İnşallah her şey daha da güzel olacak” diyerek Afrin’e huzurun kısa süre içinde yeniden geleceğini söyledi.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Zeytin Dalı Harekatı kapsamında, Afrin şehir merkezini Pazar sabahı itibarıyla teröristlerden arındırmıştı.

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir