Türkiye

Suriye sınırına sevkiyatlar sürüyor

UHA HABER / Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından operasyon bölgesindeki askeri birliklere zırhlı araç ve askeri personel takviyesi yapıldı.

Mustafa Kemal ATATÜRKTSK ve Suriye Milli Ordusu, Fırat’ın doğusunda ilerlerken sınır hattına askeri sevkiyat da sürüyor. Sınırın sıcak noktaları olan Akçakale ve Ceylanpınar’a takviye birlik ve araçlar gönderiliyor.

Zırhlı araçlar, tanklar, komandolar. Sınır hattındaki hareketlik hız kesmiyor. Birlikler Fırat’ın doğusunda ilerledikçe Ceylanpınar ve Akçakale’deki birliklere takviye yapılıyor.

Sınırın sıcak noktaları Şanlıurfa’nın Akçakale ve Ceylanpınar ilçeleri. Fırat’ın doğusundaki terör hedefleri buradan vuruluyor. Çok sayıda araçtan oluşan askeri konvoy, yoğun güvenlik önlemleri altında Ceylanpınar’a ulaştı.

Gaziantep’in Münbiç’e en yakın noktadaki sınır ilçesi Karkamış’tan da, zırhlı araçlarla askeri personel ve temel ihtiyaç malzemelerinin sevkiyatı yapılıyor. Askeri araç ve personel buradan ihtiyaç duyulan operasyon bölgelerinde konuşlandırılıyor.

GAZİANTEP, UHA Haber Ajansı

Kader BASAYOĞUL
Kader BASAYOĞUL
Kader BASAYOĞUL 1990 yılında Bingöl’de dünyaya geldi. İlköğretiminin ilk iki yılını Bingöl’ün Sancak beldesinde okuduktan sonra İlköğretiminin geri kalanına İstanbul’da devam etti. 2007 yılında Erenköy Kız Lisesi’nden mezun oldu. 2009 yılında girdiği üniversite sınavında Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik bölümünü kazandı. Üniversite yılları boyunca İzmit Belediyesi’nin Sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı. 2012 senesinde Haber7.Com’da stajını yaptı. 2015 yılının Nisan ayında çalışmalarına başlayan Neoldu.Com’un ilk editör kadrosunda yer bulan Basayoğul, birçok alanda araştırma haberlerine imza attı.. 2017 yılında Neoldu.com’daki işinden ayrıldı. Şuanda (UHA) Uluslararası Haber Ajansı'nda Araştırma Haberciği çalışmalarına devam eden Basayoğul, Fotoğrafçılığa olan ilgisinden dolayı Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünü de okudu. Bugüne kadar yaptığı Araştırma Haberler ile adından söz ettiren Kader Basayoğul, güzel sanatlara da olan hayranlığından, ileri düzeyde fotoğrafçılık kursuna devam ediyor,
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir