Dünya

Stoltenberg: Trump’la görüşmeyi dört gözle bekliyorum

https://cdn.yenisafak.com.tr/reklam/4haziranakpartiwebmasthead/955X250/images/955x250-image.jpg

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, ittifakın tehditlerle karşı karşıya olduğundan bahsetti. Gelecek ay yapılacak NATO zirvesi öncesinde üye ülkelere birlik çağrısı yaptı.

ABD Başkanı Donald Trump, bütün NATO üyesi ülkelerin bütçelerinin yüzde ikisini savunmaya ayırmalarını istiyor. Ancak üyelerin çoğu, bu hedefin uzağında.

Stoltenberg, Trump ile görüşecek

NATO’nun 11-12 Temmuz’da Brüksel’de yapılacak zirve toplantısında, en önemli gündem maddesi bu olacak.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, zirvede Trump ile görüşmeyi dört gözle beklediğini söyledi.

NATO üyesi ülkelere uyarı

Zirveye hazırlık görüşmeleri için Londra’ya giden Stoltenberg, Atlantik’in iki yarısı arasındaki bağın kopmayacağına inanıyor.

“İttifak tehditlerle karşı karşıya. Birlik halinde olmalıyız. Tarih, aralarımızdaki ayrılıkları aşabildiğimizi göstermiştir.”

Kaynak: TRT Haber

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir