Spor

‘Spor Yap Sağlıklı Ol’ Pedallar Obeziteye karşı

Kocaeli Üniversitesi ve Kocaeli Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü (KOBİDOS) tarafından düzenlenen “Obeziteye Karşı Pedallıyoruz” etkinliğine 8 km uzunluğunda 200 bisikletçi ile şehir turu yapılarak dikkat çekildi.

Kocaeli Üniversitesi ve Kocaeli Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü (KOBİDOS) tarafından düzenlenen “Obeziteye Karşı Pedallıyoruz” etkinliğine çok sayıda bisiklet sever katıldı.

İzmit Belediyesi Trafik Eğitim Pistinde bir araya gelen 200’e yakın profesyonel ve amatör bisikletçi, Tıp Fakültesi asistan ve öğrencileri, KOÜ Başhekimi Prof.Dr.Zafer Cantürk, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı öğretim üyesi ve Obezite Tedavi Grubundan Dr. Öğrt. Üyesi Sertaç Ata Güler ve KOBİDOS Başkanı Ali Osman Kanyılmaz liderlik etti.

OBEZİTEYE KARŞI PEDALLIYORUZ
Obeziteye Karşı Pedallıyoruz” etkinliği öncesinde KOÜ Başhekimi Prof.Dr.Zafer Cantürk, “Obezite günümüzde kanserden sonra gelen en ciddi sağlık sorunlarından biridir. Beraberinde getirdiği ölümcül hastalıklar sebebiyle de bir hastalık olarak değerlendirilmektedir” dedi.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) verilerine göre, dünyada 700 milyonun üzerinde obez kişinin olduğuna dikkat çeken  Prof.Dr.Zafer Cantürk, “Obezitenin en önemli sebepleri yanlış beslenme ve özellikle hareketten uzak yaşam tarzıdır. Daha çok hareket etmek ve spora teşvik obezite ile savaşta en önemli silahtır. Bunu vurgulamak amacıyla KOBİDOS’un önderliğinde, Kocaeli Üniversitesi olarak “Obeziteye Karşı Pedallıyoruz” etkinliği düzenlendik” dedi.

BİSİKLET KULLANARAK OBEZİTEYE DUR DİYELİM
KOBİDOS Başkanı Ali Osman Kanyılmaz ise “Mesai saatlerinde değil her zaman halkımızın sağlığını düşünen KOÜ’ne teşekkür ederiz. Dernek olarak gençlerimizin sağlıklı ortamda yetişmesi için elimizden gelen etkinliği yaparken, toplumumuzun sorunlarına da dikkat çekiyoruz” dedi.

Obezitenin çağın en önemli hastalığı durumuna geldiğini hatırlarlatan Ali Osman Kanyılmaz, bu hastalıktan kurtulmanın yolunun da sağlıklı beslenmek ve spor yapmaktan geçtiğini belirtti.

Başkan Ali Osman Kanyılmaz, Bisiklet sporu ile masrafsız ve eğlenerek obeziteye karşı durulabileceğini söyledi.

“KOBİDOS olarak “Obeziteye Karşı Pedallıyoruz” etkinliğine sonuna kadar destek veriyoruz” diyen Ali Osman Kanyılmaz, “Biz de bisiklet sporunu halkımıza göstermek bununa birlikte obeziteye karşı mücadele etmektedir. Bisiklet kullanarak obeziteye dur diyelim. Etkinliğimize katılan herkese teşekkür ederim” açıklamasında bulundu.

Konuşmaların ardından bisiklet severler yaklaşık 8 km uzunluğu bulan kültür tepesine kadar gidip gelerek şehir içerisinde pedal çevirdiler. Pedal çeviren bisiklet severler etkinlik sonrasında kahvaltı da bir araya geldiler.

HABER : Serkan BORLAK

KOCAELİ, UHA HABER

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir