Türkiye

Soylu: ‘Yalan Rüzgarıyla Karşı Karşıyayız’

UHA HABER / İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 23 Nisan nedeniyle katıldığı TBMM’deki resepsiyonda konuştu.

Diriliş Ertuğrul ile ilgili görsel sonucuSoylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik Çubuk’taki saldırıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

“Bana sorsalar cenazeye gidilmemesini tavsiye ederdim” diyen Soylu, CHP’lilerin protokole alınmaması talimatının tedbir amaçlı olduğunu kaydetti. Soylu, “İki ay sonra şehit cenazelerine gidebilirler dedim çünkü tehdit kalkmıştı” dedi.

“Net bir şekilde yalan rüzgarıyla karşı karşıyayız” ifadesini kullanan Soylu, “Muhtarın bilgisi ve haberi olduğunu söylüyor, muhtar açıklama yapıyor ‘haber yok’ diyor. Ailenin bilgisi olduğu söyleniyor, aile açıklama yapıyor, ‘bizim bilgimiz yoktur, artık bizi rahat bıraksın, biz dua etmek istiyoruz’ diyor. ‘Elde sopalar vardı’ diyor, sopalarla ilgili kimsenin bir bilgisi, görgüsü veya böyle bir değerlendirme yok” dedi.

Konuyla ilgili soruşturmanın sürdüğünü kaydeden Soylu, Kılıçdaroğlu’na saldırıya yönelik provokasyon bulgusuna rastlanmadığını da kaydetti.

Soylu, YSK’nın kararıyla ilgili de konuştu. İçişleri Bakanı, “YSK’nin kararla birlikte bu itiraza konu olan meselelerin araştırılması ve bunlarla ilgili yapılacak birtakım değerlendirmelerin önemli olduğunu düşünüyorum. Araştırmaların sonucu ne çıkacak hep beraber göreceğiz” dedi.

ANKARA, VOA, UHA HABER

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir