Türkiye

Son bir haftada 28 terörist etkisiz hale getirildi

Yurt genelinde son bir haftada düzenlenen terör operasyonlarında 28 terörist etkisiz hale getirildi.

Terörle mücadele kararlılıkla devam ediyor.

İçişleri Bakanlığından, iç güvenlik operasyonları kapsamında son bir haftada 28 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı.

Bölücü terör örgütleriyle mücadele kapsamında güvenlik güçlerince bir haftada 2 bin 429 operasyon düzenlendi.

Terör örgütlerine yardım/yataklık yaptığı ve örgütlerle irtibatlı olduğu değerlendirilen 681’i terör (PKK/KCK 171, sol 6, DEAŞ 43, FETÖ/PDY 461), 4 bin 204’ü uyuşturucu ve kaçakçılık suçlarından, 187’si düzensiz göçle mücadele kapsamında olmak üzere 5 bin 72 kişi gözaltına alındı.

Operasyonlar neticesinde, 11 sığınak/barınak/mağara kullanılamaz hale getirildi. 16 ağır ve uzun namlulu silah, 13 el bombası, bin 567 muhtelif mühimmat ele geçirildi, 7 el yapımı patlayıcı imha edildi.

Uyuşturucu ve kaçakçılık ile mücadeleye yönelik gerçekleştirilen 3 bin 54 operasyonda, 4 bin 204 kişi gözaltına alındı.

Siber suçlarla mücadele

Terör örgütü propagandası yapan, bu örgütleri öven, terör örgütleri ile iltisaklı olduğunu alenen beyan eden, halkı kin, nefret ve düşmanlığa sevk eden, devlet büyüklerine hakaretlerde bulunan, devletin bölünmez bütünlüğüne ve toplumun can güvenliğine kast eden, nefret söylemleri içeren 349 sosyal medya hesabı ile ilgili çalışma yapılmış, tespit edilen 285 kişi hakkında yasal işlem yapıldı.

Düzensiz göçle mücadele kapsamında, 485’i denizlerde olmak üzere 8 bin 610 düzensiz göçmen yakalandı. Düzensiz göçmenlerin yasadışı yollarla yurtiçine girmesine ve yurtdışına çıkmasına aracılık eden 187 organizatör gözaltına alındı.

Kaynak: TRT Haber

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir