Türkiye

Sivil şehitlerin kanı yerde kalmadı

UHA HABER / Suriye’de terör örgütlerince işgal edilen bölgeden atılan havan mermileri ile Akçakale’de şehit olan sivillerin kanı yerde kalmadı. Türk Silahlı Kuvvetlerince, terörist mevziler tespit ederek imha edildi.

ne mutlu türküm diyene ile ilgili görsel sonucuTRT Haber‘de yer alan habere göre, Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Türkiye’nin güneyinde Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarıyla kazanılan sınır ötesi başarıların ardından, şimdi de Fırat’ın doğusuna yönelik Barış Pınarı Harekatı başlatıldı.

Harekat sürerken, Suriye’de terör örgütlerince işgal edilen bölgelerden atılan havan mermileri, Şanlıurfa’nın Akçakale ve Ceylanpınar ilçelerine düştü.

Akçakale ve Ceylanpınar ilçelerine havan mermileriyle yapılan saldırı sonucu 9 aylık bir bebek ve vergi dairesi başkanlığına bağlı çalışan bir memur şehit oldu.

“Bebek katili PKK eşittir Bebek Katili PYD/YPG!”

Milli Savunma Bakanlığı’ndan saldırıya ilişkin yapılan açıklamada, “Terör örgütü PKK/PYD-YPG bugün kabul edilemez bir insanlık suçu daha işledi. Eli kanlı terör örgütü Akçakale’ye attığı havan mermisiyle biri bebek olmak üzere 2 masum sivili şehit etti. Bebek katili PKK eşittir Bebek Katili PYD/YPG!” ifadeleri kullanıldı.

Şehitlerin kanı yerde kalmadı

Bakanlıktan yapılan bir başka açıklamada ise şehit olan sivillerin kanının yerde kalmadığı bildirildi.

Konuya ilişkin yapılan açıklamada şunlar kaydedildi;

“Akçakale’de masum sivilleri katleden PKK/PYD-YPG’li teröristler ve mevzileri tespit edilerek ateş destek vasıtaları ile imha edildi. Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı, bundan sonra da kalmayacak! Milletimizin başı sağ olsun…”

ANKARA, UHA Haber Ajansı

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Cuma saat: 00.15’te TRT 1 Ekranlarında..

Kader BASAYOĞUL
Kader BASAYOĞUL
Kader BASAYOĞUL 1990 yılında Bingöl’de dünyaya geldi. İlköğretiminin ilk iki yılını Bingöl’ün Sancak beldesinde okuduktan sonra İlköğretiminin geri kalanına İstanbul’da devam etti. 2007 yılında Erenköy Kız Lisesi’nden mezun oldu. 2009 yılında girdiği üniversite sınavında Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik bölümünü kazandı. Üniversite yılları boyunca İzmit Belediyesi’nin Sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı. 2012 senesinde Haber7.Com’da stajını yaptı. 2015 yılının Nisan ayında çalışmalarına başlayan Neoldu.Com’un ilk editör kadrosunda yer bulan Basayoğul, birçok alanda araştırma haberlerine imza attı.. 2017 yılında Neoldu.com’daki işinden ayrıldı. Şuanda (UHA) Uluslararası Haber Ajansı'nda Araştırma Haberciği çalışmalarına devam eden Basayoğul, Fotoğrafçılığa olan ilgisinden dolayı Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünü de okudu. Bugüne kadar yaptığı Araştırma Haberler ile adından söz ettiren Kader Basayoğul, güzel sanatlara da olan hayranlığından, ileri düzeyde fotoğrafçılık kursuna devam ediyor,
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir