Spor

Sivasspor üst üste 5. maçını da kazandı

UHA HABER / Demir Grup Sivasspor, Süper Lig’in 13. haftasında ağırladığı Kasımpaşa’yı 2-0 yenerek liderliğini sürdürdü. Kırmızı beyazlılar bu sonuçla Süper Lig’de oynadığı son 5 maçı da kazandı.

TRT Spor‘un haberine göre, Süper Lig’in 13. haftasında lider Demir Grup Sivasspor, Kasımpaşa’yı konuk etti. Demir Grup Sivasspor mücadeleyi 2-0 kazandı.

Karşılaşmaya hızlı başlayan Demir Grup Sivaspor, 10. dakikada Hakan Arslan ve 17. dakikada Yatabere’nin buluduğu gollerle 2-0 öne geçti.

Süper Lig’de oynadığı son 5 maçı kazanan Demir Grup Sivasspor ise 27 puanla liderliğini sürdürdü.

Ligde geride kalan 13 haftada 3 galibiyet, 3 beraberlik ve 7 mağlubiyet yaşayan Kasımpaşa, 12 puanda kaldı. Bu sonuçla son 3 karşılaşmada sahadan puansız ayrılan lacivert-beyazlı ekip, dış sahada da 14 puan kaybetti.

[UHA Haber Ajansı, 01 Aralık 2019]

Veysel KAVRAYAN
Veysel KAVRAYAN
Veysel Kavrayan, (Eğitimci-Yazar-Gazeteci), Kocaeli’nde doğdu. İktisat Bölümü ve Kamu Yönetimi Bölümü'nde lisans eğitimini başarıyla tamamladı. Pedagojik Formasyon Eğitimi alarak kısa bir süre eğitim alanında çalıştı. Halen Medya ve İletişim alanında üniversitede eğitim almaktadır ve KOÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Turizm İşletmeciliği Ana Bilim Dalı'nda Tezli Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir. Uluslararası prestij bir kozmetik firmasında Ankara Bölge Koordinatörü olarak çalıştı. Dünya Güzellik Yarışmaları Türkiye Başkanı Süha Özgermi'yle beraber önceleri baş asistanlık, sonrasında ortaklık yaptı. Türk Dünyası konusunda araştırmaları bulunuyor. Birçok haber ve araştırmaları hakkında ulusal ve uluslararası ödülleri mevcuttur. 2016 Yılında 'Yılın En İyi Gazetecisi ve En İyi Haber" ödüllerini almıştır. Çeşitli Sivil Toplum kuruluşlarında kurucu ve yönetici olarak görev almaktadır. Halk bilimi, sanat, tarih, ezoterizm, turizm, sağlık, ekoloji, geleneksel ve tamamlayıcı tıp, futurizm, teknoloji ve mimari ilgi alanlarıdır. Gastronomi Araştırmacısı olarak gastronomi ve turizm konularında konuşmacı; yemek yarışmalarında jüri üyeliği yapmaktadır. Çocuk Gastronomisi alanında akademik çalışmaları olmuştur. Çeşitli ulusal ve uluslararası dergi ve gazetelerde de yazmaktadır. İngilizce ve az derecede Rusça biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir