Magazin

Show dünyamızdan haberler

UHA HABER / 20 Ağustos’ta İstanbul Harbiye Açıkhava’da verdiği konserden sonra özel bir açıklama yapan Seval Sam, “Yoruldum. Dinlenmek istiyorum. Dizi ve sahne çalışmalarına bir süre ara verip, mobil bir yaşama geçip, her şeyden uzak kalacağım” diyen sanatçı satın alacağı bir karavanla yurtiçi ve yurtdışı pek çok ülkeyi gezmek istemektedir.

• Müzisyen Emrah Karaduman’ı tebrik etmek gekerir. Genç sanatçı ekibi ile Mardin-Midyat’ın Narlı ve Sarıkaya Köylerine giderek iki okulda müzik sınıf açtı. Çocukların enstürmanları erken tanıyıp, müzikle ilgilenmeleri için böyle bir proje ile daha başka köylerde ulaşacak olan Emrah Karaduman böylelikle yetenekli gençleri keşfetmek istemektedir.
• Gülben Ergen sevgili değiştirmekte maşallah çok becerikli. Ünlü ses Candan Erçetin’in Bodrum Antik Kent’te verdiği konseri yeni hayat arkadaşı Emre Irmak’la izledi.
• Bodrum tatilini tamamlayan Burak Özçivit ve Fahriye Evcen yeni doğun çocukları Karan ile İstanbul’a döndüler. Fahriye yavrusunun fotoğrafını çekmek isteyen foto muhabirlerinden saklamak için büyük çaba harcarken, baba elinde taşıdığı yavrusunu kendilerini karşılamaya gelen özel ekibinin eline verdi.
• Yorucu bir sezon geçiren Sibel Can, yaz konserlerini tamamlayıp Londra’ya kızının yanına gitmiştir. Kısa bir tatili müteakip İstanbul’a dönecek olan Can, 7. Eylül’de İstanbul’da Vadi İstanbul’da sevenleriyle buluşacak.
• Çeşme’de sahne alan Kenan Doğulu’yu dinleyenler arasında Eda Erol, kardeşi Esra Erol, Engin Heperi ve Beyza Şekerci’de vardı.
• Bodrum’da sahne çalışması yapan Safiye Soyman-Faik Öztürk ikilisinin konserini ünlü sesler de dinledi. Seçil Heper, Hande Dönmez, Bahar Öztan, Hayri Yazıcı, Ozan Şen, Hamiyet-Sabri Yiğit gibi tanınmışlar. Safiye Soyman ise sahneye gelinlik giyip çıktı.
• Bülent Ersoy’un sağı-solu belli olmuyor. Bodrum Azka Otel’de konser veren Diva, teknik hata yapan ses teknisyenlerine ve 12 yıldan bu yana kendisine eşlik eden saz ekibine ağzına geleni söylemesi herkesi şaşırttı. Diva daha sonra davranışının üzerinden dakika geçmeden özür diler bir dil de teknisyenlerin ve saz ekibinin gönüllerini aldı.
• Geride bıraktığımız 15 Ağustos günü 71 yaşına giren usta sanatçı Selami Şahin ailesi ve dostları ile Alaçatı’da yaş gününü kutladı. Cahide Müzik Topluluğu’nun da katıldığı günde Selami Şahin ve oğlu Lider Şahin ustanın ünlü şarkısı, “Seninle başım dertte” şarkısını söyledi.
• Bodrum’un sakin beldesi Gümüşlük’te sahne çalışması yapan Nükhet Duru’ya Aykut Gürel topluluğu eşlik etti. Nükhet Duru, önümüzdeki günlerde İstanbul’da sahne alacak.
• “Vatanım sensin” adlı dizide şöhreti yakalayan Pınar Deniz, “Bir deli rüzgâr” adlı filminin akabinde yapımcılardan cazip iş teklifleri almaya başladı. Genç yetenek Ay Yapım’ın, “Zemheri” adlı dizinin başrol teklifine evet demiştir. Dizinin çekimlerine bugünlerde başlanmış olacaktır.
• Ankaralı müzikseverlerin yakından tanıdıkları Devran Çağlar, asıl ismi (Mustafa Dağlar) olan genç sanatçı 15 Ağustos günü İstanbul-Maltepe’deki evinde geçirdiği bir kalp krizi sonucu vefat etmişti. Ünlü sesin ailesinin isteği üzerine Devran, Marmaris-İçmeler Mezarlığında toprağa verilmiştir.
• Bodrum Aliki adlı eğlence merkezinde sahne alan dünyaca ünlü tenor Mario Frangoulis, gösterdiği performansla dinleyicilerine unutulmaz bir gece yaşatmıştır. Ünlü sese Lokas Karytinos yönetimindeki İzmir Devlet Opera ve Balesi Orkestrası eşlik etmiştir.
• Sadece ülkemiz için değil, dünya medeniyet coğrafyası içinde son derece önemi olan Kazdağları, doğal çevre olarak hiç şüphesiz insanlık için son derece önemli bir yerdir. Ağaçların kesilip, asitle altın aranılacak denilen bu yöre için toplumun gösterdiği tepkiye daha da dikkat çekmek için Dünya çayında üne sahip piyanist Fazıl Say, çevreye olan duyarlılığını göstermek amacıyla verdiği konseri yerli ve yabancı binlerce müziksever izlemiştir. Say’ın bu duyarlılığı şükranla karşılanmıştır.
• Bir dönem erkek arkadaşı ile başı derde giren, bu nedenle uzun süre huzursuz ve sıkıntılı günleri geride bırakan Sıla, artım bütün gücü ile sahne konserlerine devam etmektedir. Ülke genelinde konser vermesi için cazip teklifler alan sanatçı, hafta içinde Bodrum Antik Tiyatro’da üst üste iki gece konser verdi. Saç modelini değiştirip, yeni bir yüz makyajı ile şuh bir tipe bürünen ünlü sanatçının uzun süre devam edecek olan sahne konserlerinden sonra yeni albümünün hazırlıklarına başlayacaktır.

ANKARA, 24 Saat, UHA Haber Ajansı

Mustafa SALMAN
Mustafa SALMAN
1974 yılında Kocaeli'nin Kartepe ilçesinin Eşme mahallesinde dünyaya geldi. Ilkokulu Eşme ilköğretim okulu; orta okulu izmit ortaokulu; lise öğrenimini Izmit Lisesinde tamamladı.Üniversiteyi Anadolu üniversitesi Halkla ilişkiler tanıtım ve reklamcılık bölümünden mezun oldu. Mustafa Salman; Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunda 3 dönemdir yönetim kurulu üyesi ve Basın sözcülüğü görevini sürdürüyor. Aynı zamanda Éşmespor kulübü 2 ncı başkanı. Kartepe Galatasaraylılar derneği genel sekreteri olarak görev yapmakta olup; Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti üyesi. Uzun yıllar Türkiye Televizyon Muhabirleri Derneği yönetim kurulu üyesi ve genel sekreterlik ve Kocaelisporlular derneğinde yönetim kurulu üyeliği ve basın sözcüsü görevinde de bulundu. Sırasıyla Sabah gazetesi, ATV, SHOW TV; YAVUZ TV de uzun yıllar gazetecilik ve muhabirlik yapan Mustafa Salman; Uluslararası Haber ajansı genel yayın yönetmeni ve yayın kurulu üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Evli 2 çocuk babası olan Salman'ın; basın meslek hayatında birçok ödülü bulunmaktadır.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir