Gündem

Şeyh Huruz Bölgesi’nde tünel ve mevziler tespit edildi

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında terörden arındırılan Şey Huruz Bölgesi’nde arama çalışmalarını sürdüren TSK, Ceylan Tepe’de teröristlere ait çok sayıdamevzi ve barınak tespit etti.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Afrin’i terör örgütlerinden temizlemek amacıyla başlatılan Zeytin Dalı Harekatı başarıyla devam ediyor.

Mevzi ve tüneller tespit edildi

Harekat kapsamında, Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ile operasyonlarını sürdüren Mehmetçik, Şeyh Huruz Bölgesi’ndeki tarama çalışmalarını sürdürüyor.

Bölgede tespit edilen terör örgütü YPG/PKK’ya ait mevzi ve betonarme tünellerde, battaniye, silah ve mühimmatlar ile teröristlerin mevzi kazmak için kullandığı iş makinesi ele geçirildi

Şeyh Huruz köyü teröristlerden temizlenmişti

Türk Silahlı Kuvvetleri ve ÖSO güçleri, Afrin’in kuzeyindeki Bülbül beldesine bağlı Şeyh Huruz ve alt yerleşimlerini terör örgütü YPG/PKK’dan temizlemişti.

Kaynak: TRT Haber

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir