Gündem

SETA’dan Panel: Bitcoin Rüzgarı Ve Kripto Paraların Geleceği

Türkiye’nin ensaygın, bağımsız, tarafsız düşünce ve yayın kuruluşu SETA Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı  tarafından ‘Bitcoin Rüzgarı Ve Kripto Paraların Geleceği’ konulu panel  İstanbul’da gerçekleştirilecek.

SETA İstanbul Koordinatörlüğü sözkonusu panelle ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Küresel Finans Krizi’nin etkilerinin yaşandığı bir ortamda ortaya çıkan Bitcoin ve daha sonra sayıları binleri bulan kripto para birimleri son dönemde oldukça popüler hale geldi.

Dünya genelinde Bitcoin’i işlem ve yatırım aracı olarak kullanan bir kitle ortaya çıktı. Aşırı değişken fiyatı, piyasanın henüz yeterince derinleşmemesi ve spekülasyona açık olmasının yanı sıra yasadışı işlemlerde kullanılması yönüyle bu kripto para birimleri bazı ülkeler tarafından sınırlandırılmakta ve hatta yasaklamaya varan adımlar atılmaktadır.

Bu panelimizde Bitcoin özelinde kripto paraların ortaya çıkış süreci, blockchain teknolojisi ve getirdiği dönüşüm ile kripto paraları alternatif bir para birimi, finansal varlık ya da emtia şeklinde kabul eden yaklaşımlar ve de ülkelerin bunlara yönelik politikaları ele alınacaktır.

SETA’nın düzenleyeceği panel kapsamında Bitcoin özelinde kripto paralar, blockchain teknolojisi ve son gelişmelerin ele alınacağı panel 10 Şubat Cumartesi günü saat 12.00’de SETA İstanbul’da gerçekleştirilecek“.

Panel: Bitcoin Rüzgarı Ve Kripto Paraların Geleceği


  • Tarih : 10/02/2018
  • Saat :12:00 : 14:00
  • Yer : SETA İstanbul
  • Bitiş  : 10/02/2018
  • Adres : Defterdar Mah. Savaklar Caddesi. No:41-43

  • Moderatör : Nurullah Gür – SETA
  • Konuşmacılar :Erkin Şahinöz – Takvimİslam Memiş – Güneş

    Şerif Dilek – SETA

Bitcoin Rüzgarı Ve Kripto Paraların Geleceği

İSTANBUL, UHA HABER

trt.tv

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir