Kültür-Sanat

Şehitler ve Gaziler Derneği Yararına, Karma Resim Sergisi

Gelirleri tamamen Harp Malülü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği İstanbul Anadolu Yakası Şubesi’ne bırakılacak olan “Karma Resim Sergisi ““Harbiye Askeri Müze Sergi Salonu”nda açıldı.

Karma Resim Sergisi‘ne, ressam Zekiye Besler Kuşçu da yapmış olduğu birbirinden değerli yağlı boya tablolarıyla katıldı

126 ressamın 156 eseriyle destek verdikleri “ Karma Resim Sergisi “ne ilgi büyüktü.

Harbiye Askeri müzede açılan serginin açılış konuşmasını Harp Malülü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği İstanbul Anadolu Yakası Başkanı Gazi Oktay Kaya  yaptı.

Serginin açılışına, Harp Malülü Gaziler, Şehit Dul Ve Yetimler Derneği İstanbul Anadolu Yakası Şubesi Başkanı Gazi Oktay Kaya ve Yönetimi Kurulu Üyelerinın  yanısıra, sergiye tablolarını hediye eden sanatçılar ile İTO Mimar ve Mühendisler Meslek Komitesi Başkanı Mim.Süleyman Uluocak, (ZEYÇED ) Zeytinburnu Çevre,Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Ali Gündüz ve çok sayıda sanatsever katıldı.

Sergide ayrıca,  Pendik ilçesinde 11 yıl taşeron zabıtalık yapan ve Türkiye’de ‘Zabıta Boksör’ olarak ün yapan, İngiltere’de bu yıl içinde yaptığı üçüncü ‘Ağır Siklet Altın Kemer Ünvan Maçı’nı da kazanan Durmuş Karakuş, şampiyonluk eldivenlerini sergi için bağışladı.

 

 

HABER : Ataner YÜCE

 İSTANBUL, UHA HABER

Bu haberi paylaşınız!

Kalk Gidelim Başlıyor!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir