Şehir Haberleri

Şehit Astsubay Mustafa Kozak son yolculuğuna uğurlandı

Şırnak’ın Bestler Dereler bölgesinde el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit düşen Jandarma Astsubay Mustafa Kozak, memleketi Manisa’da dualarla toprağa verildi.

Şırnak’ta PKK’lı teröristlerin döşediği el yapımı patlayıcının (EYP) infilak etmesi sonucu şehit olan Jandarma İstihbarat Astsubay Kıdemli Çavuş Mustafa Kozak, memleketi Manisa Salihli’ye bağlı Durasıllı Mahallesi’nde helallik alındıktan sonra cenaze namazının kılınacağı Hamidiye Camii’ne getirildi.

Şehidin anne ve babası Gülşen ve Hasan Kozak çiftiyle birlikte törene katılan şehidin eşi Rabia Kozak, eşinin askeri kıyafetini giydi. Rabia Kozak tabuta sarılarak “Sana kurban olsunlar” dedi.

Şehidin annesi Gülşen Kozak ise “Ağlamayacağım, o hainleri sevindirmeyeceğim. Senin görevinin başka Mustafalar devraldı. Sen rahat uyu Mustafam” diye konuştu.

Şehidin Kızkardeşi Sümeyra Kozak ve dedesi Mustafa Kozak da törene katıldı.

Hamidiye Camii’nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından şehit Jandarma Astsubay Mustafa Kozak askerlerin omuzlarında binlerce vatandaşın gözyaşlarıyla cenaze aracına götürüldü.

Tekbirlerle Salihli’den Durasıllı’ya uğurlanan şehidin naaşı Durasıllı Mahalle Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Cenaze töreni boyunca Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı ekipler de şehit ailesini yalnız bırakmayarak, destek verdi.

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir