Şehir Haberleri

Şehit Astsubay Akın son yolculuğuna uğurlandı

ne mutlu türküm diyene indir ile ilgili görsel sonucu

Şırnak’ta PKK’lı teröristlerin tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Jandarma Üstçavuş Sadık Akın’ın cenazesi Uşak’ta toprağa verildi.

Öğle saatlerinde Uşak’ın Banaz ilçesi Büyükoturak Köyü morgundan alınan Şehit Jandarma Üstçavuş Sadık Akın’ın naaşı, “helallik” için evinin önüne götürüldü.

Şehidin cenazesi, daha sonra silah arkadaşlarının omuzlarında tekbirler eşliğinde köy camiine götürüldü.

Camiye giden Sağlık Bakanı Ahmet Demircan şehidin yakınlarına taziyede bulundu.

Akın’ın naaşı, öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazından sonra Büyükoturak Köy Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Cenaze törenine Uşak Valisi Salim Demir, AK Parti Uşak Milletvekilleri Mehmet Altay ve Alim Tunç, Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Manisa İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Erhan Can, Uşak İl Jandarma Komutanı Yalçın Baysal, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder ve vatandaşlar katıldı.

Şırnak merkeze bağlı Soru Tepe mevkisinde sürdürülen operasyonda dün PKK’lı teröristlerin önceden tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu yaralanan Jandarma Üstçavuş Sadık Akın, kaldırıldığı Şırnak Devlet Hastanesi’nde müdahaleye rağmen şehit düşmüştü.

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir