Türkiye

Seçim sürecinde sosyal medya hesapları sıkı takipte olacak

UHA Haber / Yerel seçimler yaklaşırken sosyal medyada provakatif paylaşımlarda bulunan hesaplar mercek altında. Sanal devriye polisleri ve özel siber timler, sosyal medyada 7/24 mesai yapıyor.

Mustafa Kemal ATATÜRKSeçim öncesi sosyal medyada provokasyon yapmaya çalışanlara göz açtırılmayacak.

Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı bünyesinde özel timler görev başında. Timler, sosyal medyayı 7/24 tarayacak, paylaşımları tek tek inceleyecek.

Siber Daire Başkan Yardımcısı İhsan Erdoğan, “Özellikle kara propaganda yapmaya çalışan, algı yönetimine soyunan, halkımızın özgür iradesini yanıltmaya bunları ipotek altına almaya çalışan birtakım hesaplar olması halinde bunları tespit ediyoruz ve bunları ilgili birimlerimizle paylaşıyoruz.” dedi.

Özellikle terör örgütleri, sosyal medyada organize bir şekilde hareket ediyor. Seçim öncesi etiket paylaşımlarıyla, sahte hesapları kullanarak gündem oluşturmaya çalışıyorlar.

Erdoğan, 15 Temmuz sonrası 115 bine yakın hesabın incelendiğini ve suç işleyen hesapların sahte olduğunu belirtti. Hesapların büyük bir çoğunluğunu deşifre ettiklerini söyledi.

Suç unsuru tespit edilen hesaplar, adli ve idari makamlara iletiliyor.

TRT Haber: Rasim Kılıç

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir