Avrupa

‘Sarı Yelekliler eyleminin arkasında dış güçler olabilir’

Fransa’nın Kadın-Erkek Eşitliğinden Sorumlu Bakanı Marlene Schiappa, Sarı Yelekliler eyleminin arkasında ‘dış güçlerin’ olabileceğini söyledi.

Mustafa Kemal ATATÜRKSchiappa, eylemler sırasında polisleri darp eden eski boks şampiyonu Christophe Dettinger için bağış toplanmasını eleştirmiş ve bunun şiddeti desteklemek anlamına gelebileceğini söylemişti.

Fransız Bakan ayrıca için “Başlatılan yardım kampanyasının arkasında olanlar ortaya çıkarılmalı” demiş ve bu sözleri tartışmalara sebep olmuştu.

Sarı Yelekliler’in tepkisi üzerine France-Inter radyosuna konuşan Schiappa, “Para verenlerin tek tek isimlerini istemedim, sadece şiddet eylemlerinin, vandalların kimler tarafından finanse edildiğini sordum? İtalyan yetkililerin tutumuna bakınca, acaba dış güçler mi destek sağlıyor sorusu bana anlamlı geldi” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sputnik

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir