Dünya

Şam Ülkenin Kuzeybatısında Hava Saldırılarını Yoğunlaştırıyor

UHA HABER / Suriye hükümetine bağlı güçler ülkenin kuzeybatısına yönelik hava saldırılarını yoğunlaştırıyor. Suriye İnsan Hakları Gözlemevi 4 hafta önce başlayan hava saldırılarının en şiddetlisinin gerçekleştiğini belirtti.

Yoğun bombardıman sonucu hükümet güçlerinin Kafr Nabouda kasabasını yeniden ele geçirdiği kaydedildi.

İnsan Hakları Gözlemevi saldırılarda bölgedeki çeşitli yerlerde 12 kişinin hayatını kaybettiğini belirtti. Ölenler arasında çocukların da olduğu kaydediliyor.

Nisan ayında başlayan saldırılarda hükümet güçleri İdlib’in güney bölgelerine odaklanmış durumda.

28 Nisan’dan bu yanada devan eden bombardımanlarda 229 sivilin hayatını kaybettiği, 727’sinin de yaralandığı kaydedildi. Bombardıman nedeniyle 300 bin kişi de yaşadıkları yerleri terketti.

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi’nin direktörü Rami Abdulrahman Suriye uçaklarının Pazar günü 280, Rus uçaklarının ise 15 saldırı düzenlediğini belirtti.

Suriye devlet ajansı SANA da Kafr Nabouda’nın Tahrir el Şam’dan geri alındığını açıkladı.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı /  ŞAM, VOA

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir