Türkiye

Salda Gölü davasında karar açıklandı

UHA HABER / Ankara 16. İdare Mahkemesi, Salda Gölü’ne Millet Bahçesi yapılmasıyla ilgili ihalenin yürütmesinin durdurulması ve iptali isemiyle açılan davayla ilgili kararını verdi.

Ankara 16. İdare Mahkemesi, Salda Gölü hakkında yürütmesinin durdurulması ve iptali isemiyle açılan davayı ‘ihale işleminde ve ihale onayında mevzuata aykırılık bulunmadığı’ gerekçesiyle reddetti.

Mahkeme, davacıların ‘proje’ ve ‘ÇED Kararı’na yönelik iddiaların da bu davada incelenemeyeceğine hükmederek, yargılama giderini de davacılar üzerine yükledi.

Ankara- Burdur’un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü’ne Millet Bahçesi yapılmasına ilişkin kararı Yeşilova sakinleri Aysel Alp, Meral Türkoğlu, Osman Altınışık, Özdemir Korkmaz ve Gazi Osman Şakar, ağustos ayının başında yargıya taşımıştı. Isparta İdare Mahkemesi, 31 Temmuz’da yapılan ihalenin durdurulması ve iptalini isteyen davayı yetkisi olmadığı gerekçesiyle reddederek Ankara İdare Mahkemesi’ne göndermişti.

[UHA Haber Ajansı, 30 Kasım 2019]

Mustafa SALMAN
Mustafa SALMAN
1974 yılında Kocaeli'nin Kartepe ilçesinin Eşme mahallesinde dünyaya geldi. Ilkokulu Eşme ilköğretim okulu; orta okulu izmit ortaokulu; lise öğrenimini Izmit Lisesinde tamamladı.Üniversiteyi Anadolu üniversitesi Halkla ilişkiler tanıtım ve reklamcılık bölümünden mezun oldu. Mustafa Salman; Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunda 3 dönemdir yönetim kurulu üyesi ve Basın sözcülüğü görevini sürdürüyor. Aynı zamanda Éşmespor kulübü 2 ncı başkanı. Kartepe Galatasaraylılar derneği genel sekreteri olarak görev yapmakta olup; Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti üyesi. Uzun yıllar Türkiye Televizyon Muhabirleri Derneği yönetim kurulu üyesi ve genel sekreterlik ve Kocaelisporlular derneğinde yönetim kurulu üyeliği ve basın sözcüsü görevinde de bulundu. Sırasıyla Sabah gazetesi, ATV, SHOW TV; YAVUZ TV de uzun yıllar gazetecilik ve muhabirlik yapan Mustafa Salman; Uluslararası Haber ajansı genel yayın yönetmeni ve yayın kurulu üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Evli 2 çocuk babası olan Salman'ın; basın meslek hayatında birçok ödülü bulunmaktadır.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir