Şehir Haberleri

Sağanaktan zarar gören Eminönü esnafı yaralarını sarıyor

UHA HABER / Geçen hafta İstanbul’da etkili olan sağanağın büyük zarar verdiği Eminönü alt geçidinde hem tadilat ve temizlik işleri yapılıyor, hem de yeni bir riske karşı önlem alınıyor.

TRT Haber : Serhan Sevin

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yağış uyarısı sonrası Eminönü’nde alt geçitlerin giriş ve çıkışları kum torbaları ile kapatılırken, esnaf yaşanabilecek yeni bir tehlikeden en az zararla kurtulmanın derdinde.

Büyük bir tadilata giren alt geçidin kullanılmasına zabıta ekipleri tarafından müsaade edilmiyor.

En önemli sorun kanalizasyon ve havalandırma

Eminönü alt geçidi esnafı Ahmet Çalışkan da yaralarını sarmaya çalışanlardan.

100 bin liranın üzerinde zarar uğradığını belirten Çalışkan, taleplerini Valilik ve belediye ekiplerine ilettiklerini söyledi.

Alt geçit esnafının en önemli sorunlarının kanalizasyon ve havalandırma sistemi olduğunu belirten Ahmet Çalışkan, kendilerini ziyaret eden İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın bu konular üzerinde önemle durduğunu söyledi.

Temizlenebilecek mallar uygun fiyattan satılacak

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen sel felaketinin ardından kapalı olan Eminönü alt geçidine herhangi bir mal girişi yapılmıyor.

Zarara uğrayan esnaf öncelikle dükkânlarını temizlemeye çalışıyor.

Zarar gören mallardan uygun olanları temizletip tezgâha tekrar koyacaklarını söyleyen Ahmet Çalışkan, en uygun fiyattan bu malları satmayı planlıyor. Çalışkan, “Sattığımız bu ürünlerin parasını çoluk çocuğumuza yedireceğiz. Lağımda deforme olmuş malları insanlara zaten satamayız” diyor.

İSTANBUL, TRT Haber, UHA HABER

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir