Politika

Saadet Partisi’nin adayı belli oldu

Saadet Partisi, cumhurbaşkanı adayının, partinin Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu olduğunu açıkladı.

Seçim takvimi işlemeye başladı. Seçmen 24 Haziran’da sandık başında olacak hem Cumhurbaşkanı hem de milletvekili genel seçimlerinde tercihini yapacak.

Saadet Partisi, 100 bin seçmenin imzasıyla seçilecek cumhurbaşkanı adayının ismini kamuoyuyla paylaştı.

Parti Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın, Saadet Partisinin cumhurbaşkanı adaylarının, partinin Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu olduğunu açıkladı.

Karamollaoğlu ise cumhurbaşkanı adayı olduğunun açıklanmasının ardından yaptığı konuşmada, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla işçilerin gününü kutladı.

“Saadet Partisinde inanç, azim, fedakarlık var”

Karamolloğlu, cumhurbaşkanı adaylığı konusunda partisinin gösterdiği teveccühten dolayı teşekkür etti.

“Saadet Partisinde millete hizmet için ibadet aşkıyla çalışan bir kadro var. Belki Saadet Partisinin hazineden aldığı milyonlarca liralık seçim yardımı yok. Kullanacağı devlet uçakları veya devlet araçları, imkanları da yok. Ama Saadet Partisinde inanç, azim, fedakarlık, bereket var.”

“Kucaklayıcı bir siyaset anlayışınıza sahibiz”

Kutuplaştırıcı değil, kucaklayıcı bir siyaset anlayışına sahip olduklarını vurgulayan Karamollaoğlu, yönetime geldiklerinde planlı ve programlı çalışmaya önem vereceklerini ifade etti.

Karamollaoğlu, şöyle devam etti:

“Biz bütün çalışmalarımızda kuvvetler ayrımını ön planda tutarız. Bir kişinin, herkesin aklı olduğu bir yönetimi değil, istişarenin önem verildiği, adaletin her şeyin üstünde değer taşıdığı bir anlayışa sahibiz. Bizim işlerin doğru yürütülmesinde en çok kıymet verdiğimiz husus ehliyettir, liyakattır.”

Siyasi partiler için 1-5 Mayıs, 100 bin imza için 4-9 Mayıs son tarih 

Siyasi partiler 1-5 Mayıs tarihleri arasında Cumhurbaşkanı adaylarını Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) bildirmek zorunda.

100 bin imza toplayarak aday olmak isteyenler 4-9 Mayıs tarihleri arasında kurula başvuru yapabilecek.

Cumhurbaşkanı kesin aday listesi 13 Mayıs Cuma günü Resmi Gazete’de yayımlanacak. Seçmen listeleri 2-12 Mayıs tarihleri arasında muhtarlıklarda askıda olacak.

Kaynak: TRT Haber

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir