Gündem

‘S-400’ler NATO sistemlerini düşman olarak görmeyecek’

UHA HABER / Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “S-400 ile ilgili ara formül gündeme gelmedi. Alacağımız sistem NATO sistemlerini düşman olarak görmeyecek.” dedi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: S-400ler NATO sistemlerini düşman olarak görmeyecek

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’ndan S-400 açıklaması geldi.

S-400 ile ilgili ara formülün gündeme gelmediğini söyleyen Çavuşoğlu, “Alacağımız sistem NATO sistemlerini düşman olarak görmeyecek.” dedi.

ABD’nin İran ambargosunda muafiyeti sonlandırmasıyla ilgili de konuşan Çavuşoğlu, “Yanlış bir karar, uygulanması zor bir karar.” diye konuştu.

Kaynak: TRT Haber

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Çarşamba ‘Diriliş’ Dizisinden sonra TRT 1 Ekranlarında..

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir