Gündem

Rusya’nın Ankara Büyükelçisinden S-400 alımı açıklaması

UHA HABER / Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Erkhov, Rusya üzerine aldığı taahhütleri, sorumlulukları yerine getirecek” dedi.

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Alexey Erkhov, S-400 hava ve füze savunma sistemlerindeki son durumu değerlendirdi.

Rus büyükelçi, ülkesinin milli gün resepsiyonunda konuştu.

Rusya’nın S-400’ler konusunda Türkiye’ye bazı taahhütlerde bulunduğunu belirtti. Rusya olarak bu taahhütlere bağlı kalacaklarını vurguladı.

İki ülke uzmanlarının bu konuda yoğun bir çalışma temposu içinde olacaklarını ifade etti.

Rusya’dan teknik bir heyetin geleceğini ve incelemelerde bulunacağını açıkladı.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı / ANKARA, TRT Haber

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir