Dünya

Rusya Soruşturmasında Flynn Açıklaması

Rusya’nın 2016 Başkanlık seçimlerine müdahale ettiği iddialarını soruşturan özel yetkili savcı Robert Mueller, Trump’ın eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn’in soruşturma kapsamında savcılıkla ne kadar bilgi paylaştığına ilişkin ilk değerlendirmesini kamuoyuna sunacak.

Özel yetkili savcı Robert Mueller’ın, Michael Flynn davasında Flynn’e ne kadar ceza verilmesini önerdiği ve federal yargıca Michael Flynn’in Rusya soruşturmasında savcılıkla bugüne kadar ne kadar değerli bilgiler paylaştığına ilişkin yazılı beyanını sunması için son günü bugün.

Trump’ın eski ulusal güvenlik danışmanı Michael Flynn bir yılı aşkın süre önce Trump adına Rus hükümeti yetkililerine ulaştığı konusunda FBI’ya yalan söylediğini itiraf etmişti.

Flynn’in ceza duruşması 18 Aralık’ta yapılacak. Federal yasalara göre Flynn’e 6 aya kadar hapis cezası verilebilir. Michael Flynn’in şartlı tahliyesi de mümkün.

Geçtiğimiz Aralık ayında Michael Flynn Rus Büyükelçi Sergey Kislyak ile yaptığı görüşmelere ilişkin FBI’ya yalan söylediğini kabul etmişti.

Michael Flynn’in yalnızca FBI’ya o dönem yaptığı açıklamalar değil aynı zamanda aralarında Türkiye’nin de olduğu yabancı ülkeler adına gerçekleştirdiği lobi faaliyetleri de mercek altına alınmmıştı.

WASHINGTON, VOA, UHA HABER

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir