Gündem

Rusya Devlet Başkanı Putin: Suriye’de çözüm ancak diplomasi yoluyla mümkün olabilir

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye konulu dörtlü zirve sonrası yaptığı açıklamada kalıcı çözümün ancak diplomatik yollarla olabileceğini söyledi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İstanbul’da Türkiye’nin ev sahipliğinde düzenlenen Suriye konulu dörtlü zirvenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuştu.

“Barış ve istikrar sadece diplomatik yollarla mümkün”

Putin, Suriye’de kalıcı barış için diplomatik yolları adres göstererek şunları söyledi:

“Türkiye’ye bu ortak çalışma için teşekkür ediyorum. Türkiye, Rusya, Almanya ve Fransa Suriye’de durumun normalleşmesi için çalışmaya devam edecektir. Bir bildiri kabul etmiştir. Barış ve istikrar sadece diplomatik yollarla mümkün. Daha hızlı ilerlemesine ve yapıcı bir tavır sergileyen Suriye temsilcilerini bu sürece dahil etmemiz gerekiyor.

Rusya Astana’nın garantör ülkesi olarak faal bir şekilde katılacak bu çalışmaya. Uluslararası toplumun el ele çaba sarf etmesi lazım.”

Kaynak: TRT Haber

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir