Avrupa

Rusya AB’den Gıda İthalatına Yasağı Uzattı

UHA HABER / Rusya Cumhurbaşkanı Vladimir Putin Avrupa Birliği’nden ülkesine gıda ithalatını kısıtlayan yasanın uzatılmasına yönelik kararı onayladı. Rus hükümet verilerine göre bu karar, 2020 yılına kadar geçerli kalacak.

6 Ağustos 2014 tarihinde, “Rusya Federasyonu’nun güvenliğini garanti altına almak için belirli ekonomik önlemler alınması” kararıyla yürürlüğe koyulan yasaya göre, Rusya bazı tarım ürünleri, hammade ve gıdaların bazı ülkelerden ithal edilmesini yasaklamıştı.

Özellikle AB ülkelerini kapsayan yasanın geçerlilik süresi 2014 yılından bu yana her yıl Putin’in onayıyla uzatılıyor.

Batılı ülkeler Rusya’nın Kırım’ı ilhakı ve Ukrayna’nın doğusundaki bölücü gruplara desteği nedeniyle Rusya’ya ekonomik yaptırım uyguluyor. Rusya’ysa buna hala devam eden misilleme yaptırımlarla karşılık vermeyi sürdürüyor.

MOSKOVA, VOA, UHA HABER

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir