Dünya

Ruhani: ‘Uçak Kazasında İhmali Olanlar Cezalandırılacak’

https://img1.aksam.com.tr/video/Reklam/turklergeliyor_adaletinkilici_masthead/bg.jpg

UHA HABER / İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Ukrayna uçağının düşürülmesi konusunda ihmali olanların hepsinin cezalandırılacağını söyledi. Ruhani, olayı ”trajik” olarak niteledi.

Türk Bayrağıİran devlet televizyonundan yayınlanan konuşmasında Ruhani, “Bu affedilemez bir hataydı. Uçağın düşürülmesinden sadece bir kişi sorumlu olamaz. İran silahlı kuvvetlerinin hatasını kabul etmesi iyi bir adım. İnsanlara bunun bir daha tekrarlanmayacağı konusunda güvence vermeliyiz” dedi.

İran Cumhurbaşkanı, hükümetinin kaza konusunda İran halkı ve diğer uluslara karşı sorumlu olduğunu dile getirdi.

Öte yandan İran Başsavcılık Sözcüsü Gulamhüseyin İsmaili yaptığı açıklamada uçak kazasıyla ilgili bazı kişilerin gözaltına alındıklarını söyledi ancak detay vermedi. Gözaltına alınanların kimler oldukları ve kaç kişi oldukları bilinmiyor.

[UHA Haber Ajansı, 15 Ocak 2020]

Benim Adım Melek banner

Kader BASAYOĞUL
Kader BASAYOĞUL
Kader BASAYOĞUL 1990 yılında Bingöl’de dünyaya geldi. İlköğretiminin ilk iki yılını Bingöl’ün Sancak beldesinde okuduktan sonra İlköğretiminin geri kalanına İstanbul’da devam etti. 2007 yılında Erenköy Kız Lisesi’nden mezun oldu. 2009 yılında girdiği üniversite sınavında Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik bölümünü kazandı. Üniversite yılları boyunca İzmit Belediyesi’nin Sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı. 2012 senesinde Haber7.Com’da stajını yaptı. 2015 yılının Nisan ayında çalışmalarına başlayan Neoldu.Com’un ilk editör kadrosunda yer bulan Basayoğul, birçok alanda araştırma haberlerine imza attı.. 2017 yılında Neoldu.com’daki işinden ayrıldı. Şuanda (UHA) Uluslararası Haber Ajansı'nda Araştırma Haberciği çalışmalarına devam eden Basayoğul, Fotoğrafçılığa olan ilgisinden dolayı Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünü de okudu. Bugüne kadar yaptığı Araştırma Haberler ile adından söz ettiren Kader Basayoğul, güzel sanatlara da olan hayranlığından, ileri düzeyde fotoğrafçılık kursuna devam ediyor,
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir