Spor

Ronaldinho Brezilya’da bir müzeye ayak izlerini bıraktı

Brezilya futbolunun yaşayan en önemli isimlerinden Ronaldinho, ayak izlerini Rio de Janeiro’daki Maracana stadyumunda bulunan bir müzeye bıraktı.

Mustafa Kemal ATATÜRK2005 yılında Altın Top’a layık görülen Ronaldinho’nun ayak izleri, efsane futbolcular Pelé ve Zico’nunkilerle birlikte Maracan Stadyumu’ndaki müzede sergilenecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan 38 yaşındaki yıldız “Bu benim kariyerimdeki en büyük zaferlerden birisi.” dedi.

2002 yılında milli takım formasıyla Dünya Şampiyonluğu da yaşayan emekli futbolcu eski günleri ile ilgili “Herşeyi özlüyorum en çok da futbol dünyasındaki arkadaşlığı” şeklinde konuştu.

Ronaldinho, aktif futbol hayatı boyunca Paris Saint-Germain, Barcelona, AC Milan gibi Avrupalı kulüplerin formasını terletti.

HABER : Beraat GÖKKUŞ

EuroNews, UHA HABER

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir