Şehir Haberleri

Romanya Başbakanı Dancila TOBB’u Ziyaret Etti

Romanya Başbakanı Viorica Dancila, beraberinde Başbakan Yardımcısı Ana Birchall, Milli Savunma Bakanı Mihai Viorel Fifor, Finans Bakanı Eugen Orlando Teodorovici, Ulaştırma Bakanı Lucian Şova, AB Fonları Bakanı ve Eğitim Bakan Vekili Rovana Plumb, İş Ortamı, Ticaret ve Girişimcilik Bakanı Stefan Radu Oprea, Sağlık Bakanı Sorina Pitea’dan oluşan bir heyetle TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret etti.​

TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Faik Yavuz’un da iştirak ettiği toplantıda ayrıca Romanya Ankara Büyükelçisi Gabriel Catalin Şopanda ve Bükreş Büyükelçimiz Koray Ertaş da hazır bulundu.

İki ülke arasındaki siyasi ve ekonomik ilişkilerin çok iyi bir seviyede olmasından duyduğu memnuniyeti ifade eden Başbakan Dancila, “Romanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mihai Daraban için kullandığınız dostum kelimesini, artık ben ve buradaki Bakanlarım için de kullanabilirsiniz. Romanya’da kapılar sizlere sonuna kadar açık” dedi.
Türk özel sektör temsilcilerinin Romanya’da her geçen gün artan etkinliğinden mutluluk duyduğunu ifade eden Başkan Hisarcıklıoğlu ise “Bugün Ankara’ya gerçekleştirdiğiniz yarım günlük ziyaretinizde zaman ayırıp da bizi de ziyaret etmiş olmanız bizim için bir onurdur. Türk özel sektörü her zaman Romanya ile ticaret yapmaktan kazançlı çıkmıştır ve bu işbirliği katlanarak devam edecektir” şeklinde konuştu.
Toplantının sonunda Başbakan Dancila, TOBB Anı Defterini imzaladı ve katılımcılarla aile fotoğrafı çektirdi.
ANKARA, UHA HABER

Bu haberi paylaşınız!

 

 

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir