Gündem

Rejim unsurlarının bulunduğu kritik noktalar vuruluyor

Seksenler_2019 banner

UHA HABER / İdlib’de Astana ve Soçi mutabakatlarını yok sayan rejim, saldırılarını sürdürüyor. Muhalifler saldırılara karşı harekete geçerken rejim büyük kayıplar veriyor. TSK unsurları da rejim hedeflerine çok namlulu silahlarla karşı atışlarda bulunuyor.

Mustafa Kemal ATATÜRKTSK Rejim hedeflerini vurdu, o anlar anbean kaydedildi…

İdlib’de çatışmalar yoğunlaştı. İdlib’in güneyi ve doğusu ile Halep’in batı kırsalında tansiyon yüksek.

Muhaliflerden rejime operasyon

Rejim güçleri, son 24 saatte 6 yerleşimi daha ele geçirdi. Halep kırsalında rejim güçlerinin ilerlemesini durdurmak için muhalifler tarafından operasyon başlatıldı. Halep’in batısındaki Kefer Halep ile Meyzenaz hattında şiddetli çatışmalar yaşanıyor.

Rejim güçleri, İdlib’in güney kırsalında Tel Nar ve Şey Damis hattında yığınak yaptı. Muhalifler, bu iki hatta ilerlemeye çalışan rejim güçlerini püskürttü, bir adet ZPT’yi imha etti.

Rejim ağır kayıplar veriyor

Halep’in batı kırsalında sivilleri katlederek İdlib’e ilerlemeye çalışan rejime güçlerine muhalifler ağır silahlarla karşılık veriyor. Halep’in batı kırsalında muhaliflerle rejim güçleri arasında devam eden çatışmalarda çok sayıda rejim gücünün etkisiz hale getirildiği yine rejime ait çok sayıda ağır silahın ve tankın ele geçirildiği öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, bu ayın ilk iki haftasında rejime ait çok sayıda tank ve zırhlı aracın yanı sıra 2 İHA imha edildi, 2 helikopterler de düşürüldü, Rejim güçleri geri püskürtüldü. Toplam 169 rejim unsuru etkisiz hale getirildi.

TSK’nın İdlib’e sevkiyatı sırasında vatandaşlar Fetih suresi okudu

Türk Silahlı Kuvvetlerinin sınır hattına ve gözlem noktalarına sevkiyatı da aralıksız devam etti.

Askeri araçların sınır mahallesinden geçişi sırasında, vatandaşlar hoparlörden Fetih Suresi’ni okudu.

TRT Haber: Bülent Çulcuoğlu & İdlip

[UHA Haber Ajansı, 17 Şubat 2020]

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir