Dünya

Rasulayn’da bir eve tuzaklanan 565 havan mühimmatı imha edildi

UHA HABER / Milli Savunma Bakanlığı, Rasulayn’ın doğusunda, sivillere ait bir köy evinin iki ayrı odasına tuzaklanmış 565 havan mühimmatı ele geçirildiğini açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, komandoların, Barış Pınarı Harekat bölgesinde hayatın normale döndürülmesi ve sivillerin PKK/YPG’li teröristlerin tuzakladığı mayın ve EYP’den korunması maksadıyla arama-tarama faaliyetlerine devam ettiği belirtildi.

Bu faaliyetler kapsamında komandolar, teröristlerin yeni bir terör tuzağını daha önledi.

Tuzaklanmış 565 havan mühimmatı ele geçirildi

Rasulayn’ın doğusundaki bir meskun mahal araması sırasında sivillere ait bir köy evinin iki ayrı odasına tuzaklanmış toplam 565 havan mühimmatı ele geçirildi.

Odaların bir tanesinde 82 milimetrelik 423 adet, diğerinde ise 60 milimetrelik 142 adet havan mühimmatı bulundu.

Her iki odada da mühimmatların birbirlerine seri şekilde bağlandığı ve kapı açılınca patlayacak şekilde tuzaklandığı tespit edildi.

Tuzak, ikinci bir mekanizmayla yedeklenmiş

Tuzaklanan mühimmatların orta bölümünde de bir adet uzaktan komutalı “alpa-fire EYP ateşleme düzeneği”nin mühimmata bağlı şekilde tuzaklanmış olduğu, böylece ikinci bir mekanizma ile patlatılabilmesi için yedeklendiği tespit edildi.

Komandoların yüksek eğitim seviyesi, tecrübesi ve dikkati sayesinde patlatılamadan ele geçirilen mühimmatların kontrollü şekilde imha edildiği belirtildi.

[UHA Haber Ajansı, 11 Aralık 2019]

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Cuma saat: 00.15’te TRT 1 Ekranlarında..

Mustafa SALMAN
Mustafa SALMAN
Mustafa SALMAN 15-03-1974 yılında Kocaeli’nin Kartepe ilçesi Eşme mahallesinde dünyaya geldi. İlkokulu Eşme İlkokulu, orta okulu İzmit Ortaokulu, lise öğrenimini İzmit Lisesinde tamamladı. Üniversiteyi Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler tanıtım ve reklamcılık bölümünden mezun oldu. Basın meslek hayatına 1992 yılında Yeni Doğuş gazetesinde başlayan Mustafa Salman; 1993 yılında Sabah gazetesinde çalışmaya başladı. Salman basın meslek hayatına sırasıyla Yeni Doğuş, Sabah gazetesi, ATV, Show TV, Yavuz TV ve birçok dergi gazetede muhabir ve yazarlık yaptı. Mustafa Salman kısa adı UHA HABER olan Uluslararası Haber Ajansı genel yayın yönetmeni ve yayın kurulu üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Birçok sivil toplum örgütünde görevleri bulunan Mustafa Salman; üç dönemdir Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri federasyonu yönetim kurulu üyesi ve Basın-Medya İletişim sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Uzun yıllar Türkiye Televizyon Muhabirleri Derneğinde yönetim kurulu üyeliği ve genel sekreterlik yapan Salman; Kocaeli Gazeteciler cemiyeti üyeliği, Kartepespor yönetim kurulu üyesi ve Kartepe Galatasaraylılar derneği genel sekreteri olarak görev yapmaktadır. Mustafa Salman ayrıca Kocaelisporlular derneğinde yönetici ve basın sözcülüğü görevini de icra etmiştir. Evli ve iki çocuk babası olan Salman’ın basın meslek hayatında birçok ödülü bulunmaktadır…
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir