Medya

Rahmi Turan o iddiaları yalanladı, kaynağını açıkladı

UHA HABER /Sözcü gazetesi başyazarı Rahmi Turan’ın ortaya attığı Beştepe’ye giden CHP’li iddiasına sürpriz bir yalanlama geldi. İddiayı ortaya atan Rahmi Turan, iddianın doğru olmadığını ve kaynağın gazeteci Talat Atilla olduğunu söyledi.

TRT Haber’de yer alan habere göre, Sözcü gazetesi başyazarı Rahmi Turan önce “Beştepe’ye giden CHP’li” ismin Muharrem İnce olduğunu iddia etti, Muharrem İnce iddiaya ateş püskürdü.

“Cumhurbaşkanı ve İnce haklıdır”

Tepkiler sürerken Rahmi Turan’dan daha çarpıcı bir açıklama geldi. İddianın doğru olmadığını duyurdu.

Bana o ismin Muharrem İnce olduğu söylendi, ben de gazetemde bu iddiayı yazdım. Ben kaynağa güvendiğim için inandım ve yazdım ama hata yapmıştım, pişman oldum. Burada yanlış olan bir şey var. Cumhurbaşkanı ve Muharrem İnce haklıdır. Ben de bunu düzeltmek için gerekeni yapacağım.”

Rahmi Turan: Benim kaynağım Talat Atilla

Bu açıklamanın yankıları sürerken Turan kaynağının ismini açıkladı. Bilgiyi gazeteci Talat Atilla’dan aldığını duyurdu.

Talat Atilla da kendi kaynağının adını açıklamadı ama “Görüşme bilgisini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na doğrulattım” dedi. Kaynağının bir CHP’li olduğunu duyurdu.

Gazeteci Talat Atilla, “Kaynağımın ismini söylemem söz konusu olamaz ama bir CHP’li. Ya Kemal bey ya da kendisinin konuşmasını beklerim doğrusu.” dedi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak gelişmelere şu sözlerle tepki gösterdi.

CHP’yi dizayn edecek tek güç vardır, o da üyelerimizin seçtiği kurultay delegelerimiz ve milletimizdir.

Muharrem İnce: Bu iddia bir çete tarafından pişirildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sert bir şekilde yalanladığı iddia ile ilgili CHP’li Muharrem İnce de açıklama yaptı, parti genel merkezini suçladı.

Bunun benim üzerimden parti içi muhalefete yönelik bir operasyon olduğunu ve bunun genel merkezin mutfağında bir çete tarafından pişirildiğini biliyordum. Tahminlerimde yanılmadım. İddiaların benimle uzaktan yakından bir ilgisi yoktur, olamaz. Şundan herkes emin olsun ki kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacaktır.”

[UHA Haber Ajansı, 24 Kasım 2019]

Mustafa SALMAN
Mustafa SALMAN
1974 yılında Kocaeli'nin Kartepe ilçesinin Eşme mahallesinde dünyaya geldi. Ilkokulu Eşme ilköğretim okulu; orta okulu izmit ortaokulu; lise öğrenimini Izmit Lisesinde tamamladı.Üniversiteyi Anadolu üniversitesi Halkla ilişkiler tanıtım ve reklamcılık bölümünden mezun oldu. Mustafa Salman; Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunda 3 dönemdir yönetim kurulu üyesi ve Basın sözcülüğü görevini sürdürüyor. Aynı zamanda Éşmespor kulübü 2 ncı başkanı. Kartepe Galatasaraylılar derneği genel sekreteri olarak görev yapmakta olup; Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti üyesi. Uzun yıllar Türkiye Televizyon Muhabirleri Derneği yönetim kurulu üyesi ve genel sekreterlik ve Kocaelisporlular derneğinde yönetim kurulu üyeliği ve basın sözcüsü görevinde de bulundu. Sırasıyla Sabah gazetesi, ATV, SHOW TV; YAVUZ TV de uzun yıllar gazetecilik ve muhabirlik yapan Mustafa Salman; Uluslararası Haber ajansı genel yayın yönetmeni ve yayın kurulu üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Evli 2 çocuk babası olan Salman'ın; basın meslek hayatında birçok ödülü bulunmaktadır.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir