Gündem

Prof. Dr. Mehmet Seyfettin Erol,“Bu olaylar bir günün işi değil”

Ankara Kriz ve Siyaset Araştırmaları Merkezi (ANKASAM) Başkanı Prof. Dr. Mehmet Seyfettin Erol, “Hükümet aslında üstüne düşeni yaptı. Fakat bu olay bir günün işi değil, bir birikimin işidir.  Hükümetin adımları neticesinde toplanacağını düşünüyorum. Bu yüzyılda bu şekilde bir hak talebi yöntemi olamaz” şeklinde konuştu.

Prof. Dr. Mehmet Seyfettin Erol

Prof. Dr. Mehmet Seyfettin Erol, en temelde ABD ve AB arasındaki çatışmaların bir sonucu olarak karşımıza çıkan bir tablo olduğunu söyledi.

Bu çatışmanın görüş ayrılığından ziyade bir liderlik mücadelesine dönüşmüş durumda olduğunu açıklayan  Prof. Dr. Mehmet Seyfettin Erol, “ABD hem NATO hem de AB’yi istediği şekilde dış politikasında kullanamıyor ve bundan da kıta Avrupasındaki, Almanya ve Fransa’yı sorumlu tutuyor” dedi.

Prof. Dr. Mehmet Seyfettin Erol, bu tablonun ABD’yi ciddi anlamda rahatsız eden bir gelişme olduğuna dikkat çekerek, bu olayların Macron’un, AB Ordusu açıklamasının ardından geldiğini ifade etti.

“Avrupa Ordusu ile AB’nin NATO’yu etkisizleştirmek istediği ve kendi ordusunu kurmak sureti ile ABD’den daha bağımsız bir politika izleme arzusunu ortaya koyduğunu görüyoruz” diyen Prof. Dr. Mehmet Seyfettin Erol, .AB’nin bu tutumu karşısında ABD’nin temelden sarsıcı adımlar atmış olduğunun görüldüğünü açıkladı.

Prof. Dr. Mehmet Seyfettin Erol, bu adımlarda ırkçılık, yabancı düşmanlığı ve İslamofobinin sokak hareketleri üzerinden kışkırtılması ile gerçekleştirilebilecek bir hedef gibi göründüğüne dikkat çekti.

Ankara Kriz ve Siyaset Araştırmaları Merkezi (ANKASAM) Başkanı Prof. Dr. Mehmet Seyfettin Erol, “Almanya, Fransa, İtalya, Belçika ve birçok Avrupa ülkesinde kendini gösteren ırkçı hareketler ile ulus devletler arasındaki rekabetin körüklenmesi ve AB’yi bir kez daha zayıflatmak sureti ile ABD’nin müdahale gücünün meşruiyet zeminine çekilmesi isteniyor” görüşünü dile getirdi.

ANKARA, UHA HABER

banner9

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir