Avrupa

Prens Harry ve Meghan Markle’ın ‘Unvansız Hayat’ı Baharda Başlıyor

UHA HABER / İngiltere Kraliyet Ailesi, Prens Harry ile eşi Meghan Markle’ın kraliyet unvanlarını bırakacakları resmi olarak açıklandı. Açıklama, Kraliçe 2. Elizabeth’ten geldi.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı’nın Amerika’nın Sesi’ne (VOA) dayandırdığı habere göre, torunu Prens Harry ve ailesinin kraliyet unvan ve görevlerinden ayrılma talebine ilişkin kriz çözüldü. Kraliçe 2. Elizabeth dün yaptığı resmi açıklamayla, Harry ve Meghan’ın artık İngiltere Kraliyet Ailesi’ni temsil etmediklerini açıkladı.

Kraliçe açıklamasında, “Aylardır süren gelişmeler ve son gelişen tartışmaların ardından torunum ve ailesiyle birlikte yapıcı ve destekleyici bir çözüme kavuşmaktan memnum. Harry, Meghan ve Archie her zaman ailemin çok sevilen üyeleri olacak. Son iki yıldır üzerlerindeki yoğun ilgi sonucu deneyimledikleri zorlukları kabul ediyor ve daha özgür bir yaşam dileklerini destekliyorum’’ ifadelerini kullandı.

Kraliçe açıklamada ayrıca torunu ve ailesine, İngiltere’de İngiliz Milletler Topluluğu ve ötesinde bugüne kadar üstlendikleri görevler için teşekkür etti.

Kraliçe ayrıca, ‘’Özellikle Meghan’ın bu kadar çabuk aileden biri olmasıyla gurur duyuyorum. Tüm aile olarak umut ederiz ki bugün verilen karar, onların gelecekte mutlu ve huzurlu yeni bir hayat inşa etmelerine vesile olur” dedi.

İngiltere Kraliçesi’nin bu açıklamasında sözünü ettiği ‘’yeni hayat’’ Buckingham Sarayı’ndan yapılan ayrı bir açıklamaya göre ilkbaharda resmen başlayacak. Saray, çiftin unvanlarının kaldırılacağını ve artık Kraliçe’yi temsil etmeyeceklerini açıkladı.

Kamu bütçesinden de pay alamayacağı açıklanan Prens Harry’nin ordudaki subay rütbesi de düşecek.

Buckingham Sarayı yaptığı açıklamada, Harry ve Meghan çiftinin bundan sonra da ikamet için kullanmaya devam edecekleri İngiltere’deki evlerine, tadilat için harcanan 2 milyon 400 bin Sterlin’i iade etmek istediklerine de yer verdi.

Prens Harry ve ailesinin güvenliklerinin nasıl sağlanacağı sorusuna ise şimdilik bir açıklık getirilmedi.

[UHA Haber Ajansı, 19 Ocak 2020] 

Benim Adım Melek banner

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir