Gündem

Pompeo ve Çavuşoğlu ABD’nin Suriye’den Çekilme Sürecini Görüştü

Halka

UHA Haber / ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo bugün Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’yla ABD birliklerinin Suriye’den çekilmesi sürecini görüştü.

Mustafa Kemal ATATÜRKBakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada, iki bakanın telefon görüşmesinde, ABD birliklerinin Suriye’den eşgüdümlü çekilme süreci çerçevesinde taraflar arasında temasları sürdürme konusunda anlaştığı bildirildi.

Pompeo bir yandan ABD ve IŞİD’le Mücadele Küresel Koalisyonu’yla birlikte çalışan güçlerin korunması konusunda Washington’un verdiği öneme dikkati çekerken, Türkiye’nin Suriye sınırındaki güvenlik kaygılarını çözme çabalarına da bağlı kalındığını vurguladı.

Mike Pompeo ayrıca, Türkiye’de “haksız” yere tutuklanan Amerikan vatandaşlarının durumlarının hızla çözüme kavuşturulması çağrısında bulundu. Yazılı açıklamada Pompeo’nun tutuklu NASA mühendisi Serkan Gölge ve Amerikan diplomatik misyonlarında görevli üç Türk çalışanın durumuna da değindiği belirtildi.

ANKARA, VOA, UHA HABER

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir