Şehir Haberleri

PKK/KCK’ya ülke genelinde operasyon: 158 gözaltı

İçişleri Bakanlığı, terör örgütü PKK/KCK’ya yönelik ülke genelinde düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda 158 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, PKK/KCK terör örgütünün deşifresine ve faaliyetlerinin engellenmesine  yönelik Diyarbakır merkezli operasyon düzenlendi.

Operasyonlarda;  aralarında Diyarbakır HDP İl Eş Başkanı Mehmet Şerif Çamcı’nın da bulunduğu Diyarbakır’da 90, İstanbul’da  4, Mardin’de 1, Van’da 2, Ankara’da 1, Batman’da 1, Mersin’de 2, Şanlıurfa’da 1,  Şırnak’ta 1, Elazığ 1, Siirt’te 1 olmak üzere toplam 105 şahıs gözaltına alındı.

PKK/KCK terör örgütüne yönelik Van merkezli  operasyonlarda  ise, toplam 39 şahıs yakalandı. .

Ayrıca Van’ın Çaldıran ilçesinde  terör örgütü üyeliği ve propagandası yaptığı tespit edilen 8 kişi  gözaltına alındı.

İstanbul’da ise, terör  örgütü yanlısı faaliyetlerde  bulunduğu belirlenen 6 şahıs yakalandı.

Ülke genelinde  yapılan operasyonlarda toplam 158 şahıs gözaltına alınmış oldu. Operasyonlar sürüyor.

Kaynak: TRT Haber

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir