Şehir Haberleri

PKK/KCK’nın sözde İsviçre yapılanması sorumlusu yakalandı

UHA HABER / Terör Örgütü PKK/KCK’nın  Avrupa’daki sözde cephe organizasyonunun İsviçre yapılanması sorumlusu M.M. Diyarbakır’da yakalandı.

Silahlı PKK/KCK terör örgütüne üye olma suçundan tutuklanan İsviçre yapılanması sorumlusu M.M. isimli şahıs, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde MİT Başkanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü TEM Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen operasyonda ele geçirildi,

65 yaşındaki M.M. PKK/KCK terör örgütünün Avrupa’daki sözde cephe organizasyonu olan Avrupa Kürt Demokratik Toplum Koordinasyonu İsviçre yapılanmasının sorumlusu.

M.M. isimli şahıs 2 Mayıs’ta Yenişehir ilçesi Elazığ Caddesi’nde yakalanarak gözaltına alınmıştı.

Avrupa Kürt Demokratik Toplum Koordinasyonu İsviçre yapılanmasının sorumlusu olan M.M., 6 Mayıs’ta çıkarıldığı adli makamlar tarafından ‘silahlı terör örgütüne üye’ olma suçundan tutuklandı.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı /  DİYARBAKIR

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Çarşamba ‘Diriliş’ Dizisinden sonra TRT 1 Ekranlarında..

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir