Spor

‘Pınar Karşıyaka Basketbol Takımı’nın U11 Başarılı Oyuncusu

UHA Haber / Geleceğin baskelbolcusu olma yolunda büyük çaba gösteren Mehmet Metehan Aslantaş,   ‘Pınar Karşıyaka Basketbol Takımı’nın U11 alt yapısında bu yıl ikinci senesinde çalışmalarına devam ediyor..

İzmir Bossan Spor Kulübü’nün Basketbol Takımı’nda top koşturan ağbisi gibi iyi bir basketbolcu olmak isteyen Mehmet Metehan Aslantaş, basketbol sevgisinin ağbisinin Derince Yenikent Spor Kulübü’ndeki basketbol çalışmalarından geldiğini söyledi.

Fotoğraf açıklaması yok.

Genç basketbolcu Mehmet Metehan Aslantaş, Derince Yenikent Spor Kulübü Basketbol Takımı’nda giydiği 17 numaralı formanın kendisine uğur getirdiği için ‘Pınar Karşıyaka Basketbol Takımı’nda da17 numaralı formayı giyiyor.

Mehmet Metehan Aslantaş,  Bossan Spor Kulübü’nde başarılı bir şekilde oyunlar çıkaran Tunahan Aslantaş’ın da zaman zaman kendisini çalıştırdığını ve çok iyi bir Yaşam Koçluğu yaptığını ifade etti.

‘Pınar Karşıyaka Basketbol Takımı’ndan önceki çalışmalarından da söz eden Mehmet Metehan Aslantaş, genç yaşta Beşiktaş ve Bonuit gibi büyük takımların seçmelerine çağrıldığını belirterek, Beşiktaş ve Bonuit gibi kulüplerin kendi alt yapılarına almak istediğini, ancak ‘Pınar Karşıyaka Spor Kulübü‘nün koçlarından Batuhan Seymen’in seçmesiyle bu kulübün alt yapısında çalışmaya başladığını söyledi.

Mehmet Metehan Aslantaş, ‘Pınar Karşıyaka Basketbol Takımı’nın hocası Tarık Yazıcı’ya çokşey borçlu olduğunu hatırlatarak, ondan çok şey öğrendiğini ve bir hocadan ziyade bir baba gibi davrandığını açıkladı.

Bir sporcunun geleceğinde hocanın son derece önemli olduğuna vurgu yapan ‘Pınar Karşıyaka Basketbol Takımı’nın başarılı genç U11 oyuncusu Mehmet Metehan Aslantaş, kulüplerinde fedakârlık ve mücadele bilincinin aşılandığını ifade etti.

Mehmet Metehan Aslantaş, Atatürk’ün “Ben Sporcunun Zeki, Çevik ve Aynı Zamanda Ahlaklısını Severim.” sözünü hatırlatarak, “Atatürk, spora ve sporcuya önem veren bir liderdi. Ancak sporcunun ahlaklı olmasına başarı kazanmasından daha önem verirdi. Çünkü, başarılı olan ancak ahlaksız olan bir sporcunun ahlakının başarılarını gölgede bırakacağını bilirdi. Bu nedenle sporcunun akıllı, çevik ancak ahlaklı da olmasını ifade etmek için bu sözü söyledi” şeklinde konuştu.

Mehmet Metehan Aslantaş konuşmasına şöyle devam etti:

‘Pınar Karşıyaka Basketbol Takımı’nda da hocalarımızın en büyük gayretleri, özellikle spor kültürünü ve spor ahlakını genç yaşlarda bzlere kazandırıp, bizlerin spor kültürü yanısıra genel kültürümüzü, spor ahlakını genel ahlaklarının birer parçası haline getirmemizi, rakiplerimize ve emeğe saygı duymamızı sağlamak, galibiyet sevincini de, mağlubiyet üzüntüsünü de ölçülü yaşamamız gerektiği öğretilerek, bizlere her zaman kültürel, ahlaki ve duygusal gelişim süreçlerinde kılavuz olmaktadır.”

Genç Basketbol oyuncusu Mehmet Metehan Aslantaş, basketbol sporunun önemine de değinerek, bu sporun ülkemizdeki tüm okullarda yaygınlaştırılmasını isteyerek, özellikle baskelbol sporunu yapabilecekleri, enerjilerini doğru yerlere yönlendirerek kötü alışkanlıklardan uzak duracakları, zihnen ve bedenen sağlıklı bireyler haline gelmelerini sağlayacak ortam ve imkânların yaratılması gerektiğine dikkat çekti.

HABER : Ataner YÜCE

İZMİR, UHA HABER

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir