Gündem

Pençe Harekatı’nda 2 asker şehit oldu

UHA HABER / Irak’ın kuzeyi Hakurk bölgesine başlatılan Pençe Harekatı’nda, PKK’lı teröristler tarafından yerleştirilen EYP’nin patlaması sonucu yaralanan 2 asker şehit oldu.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, 27 Mayıs 2019’da başlatılan Pençe Harekatı kapsamında, 29 Mayıs 2019 tarihinde PKK’lı bölücü teröristler tarafından bölgeye önceden yerleştirilen EYP’nin patlaması sonucunda yaralanan iki asker şehit oldu.

Açıklamada, “Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allahtan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.” denildi.

Fahrettin Altun’da taziye mesajı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Twitter hesabından şehit askerler için taziye mesajı yayımladı.

Altun paylaşımında, “Silahlı Kuvvetlerimizin Irak’ın kuzeyinde yürüttüğü Pençe Harekatında şehit düşen askerlerimiz Raşit Aydın ve Mehmet Taşhan’a Allah’tan rahmet diliyorum. Ailelerinin ve milletimizin başı sağolsun. Allah teröristlere nefes aldırmayan kahraman Mehmetçiğimizin her daim yanında olsun.” dedi.

(UHA)  Uluslararası Haber Ajansı / ANKARA, TRT Haber

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir