Gündem

Pençe Harekatı’na katılan komandolar birbirleriyle bayramlaştı

UHA HABER / Irak’ın kuzeyi Hakurk bölgesinde, terör örgütü PKK’ya karşı Pençe Harekatı’nı icra eden komandolar birbirleriyle bayramlaştı.

Irak’ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde başlatılan Pençe Harekatı başarıyla devam ediyor. Harekatı icra eden komandolar, birbirleriyle bayramlaşarak milletin Ramazan Bayramı’nı kutladı.

40 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Pençe Harekatı kapsamında 6 teröristin daha etkisiz hale getirildiği, toplamda ise etkisiz hale getirilen terörist sayısının 40’a ulaştığı belirtildi.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı /   TRT Haber

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir