Spor

Parkelerden Oscar Ödülü’ne

UHA Haber / 91’inci Oscar Ödülleri töreninde En iyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü kazanan Mahershala Ali eski bir basketbol oyuncusu.

Mustafa Kemal ATATÜRKGreenbook filmiyle en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü alan Mahershala Ali, 2017 yılından sonra ikinci kez Oscar kazandı.

Ali, Hollywood’a adım atmadan önce, okuduğu üniversitenin basketbol takımında oynuyordu. 4 yıl boyunca NCAA’de(Erkekler Kolej Basketbol Ligi) ter döken Ali, 97 maçta, 3.6 sayı, 1.1 ribaund, 0.6 asist ortalamalarıyla oynadı. Ayrıca 180 üç sayı denemesinde yüzde 35’lik başarı yakaladı.

NCAA resmi twitter hesabı, Ali’nin kazandığı ödül sonrası kolej günlerinden maç görüntüleri paylaştı.

Ali ayrıca 2017’de kazandığı Oscar ile bu ödülü kazanan ilk Müslüman olmuştu.

TRTSPOR

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Çarşamba ‘Diriliş’ Dizisinden sonra TRT 1 Ekranlarında..

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir