Gündem

Panel: Türk-Amerikan İlişkilerindeki Problemlerin Üstesinden Gelmek

UHA HABER / SETA bağımsız, tarafsız düşünce ve yayın kuruluşu, Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı’nca yarın (11 Aralık-Çarşamba) saat 14.00’de SETA Ankara’da ‘Türk-Amerikan İlişkilerindeki Problemlerin Üstesinden Gelmek’ konulu bir panel gerçekleştirecek.

Türk-Amerikan ilişkileri geçtiğimiz yıllarda önemli meydan okumalara sahne oldu.

NATO üyesi iki ülkenin Suriye krizlerine olan yaklaşımlarındaki farklılıklar ve DEAŞ ile mücadeledeki görüş ayrılıkları ikili ilişkilerde oldukça olumsuz bir hava meydana getirdi.

ABD’nin PKK’nın Suriye kolu YPG’ye olan desteği ikili ilişkileri zehirleyen bir politika olarak tarihe geçti. Aynı zamanda Türkiye’nin Rusya’dan S-400 hava savunma sistemi satın almasının ardından gelen Amerikan tek taraflı yaptırım tehditleri ilişkileri bozan başka bir önemli etken oldu.

Öte yandan tüm bu sorunlara rağmen, liderler düzeyinde Erdoğan ve Trump arasında üst düzey bir ilişki oluştuğu görüldü. SETA iki ülke arasındaki ilişkilerin gelişmesine katkı sağlamaktan memnuniyet duyar ve panelimizi teşriflerinizi bekleriz.

Panel: Türk-Amerikan İlişkilerindeki Problemlerin Üstesinden Gelmek

Panel: Türk-Amerikan İlişkilerindeki Problemlerin Üstesinden Gelmek


 • Tarih : 11/12/2019
 • Saat :14:00 : 16:00
 • Yer : SETA Ankara
 • Bitiş  : 11/12/2019
 • Adres : Nenehatun Cd. No:66 GOP/Çankaya/Ankara

 • Moderatör : Murat Yeşiltaş, SETA
 • Konuşmacılar :Robert Wexler, S. Daniel Abraham Center for Middle East Peace

  Ahmet Berat Çonkar, NATO Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Başkanvekili

  Kadir Üstün, SETA DC

[UHA Haber Ajansı, 10 Aralık 2019]

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Cuma saat: 00.15’te TRT 1 Ekranlarında..

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir