Türkiye

Panel: Suriye’de İstikrar ve Yeniden İnşa

UHA HABER / SETA Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı tarafından 14 Kasım Perşembe günü saat 11.00’de Ankara’da ‘Suriye’de İstikrar ve Yeniden İnşa’ konulu panel gerçekleştirilecek.

Barış Pınarı Harekatı’nın başlaması ile Suriye sahasındaki dengeler ve denklemler yeniden tasarlanırken, Astana süreci sonucunda ortaya çıkan Suriye anayasa komitesi de çalışmalarına başladı.

Anayasa komitesinin çalışmaları sonucunda Suriye için hazırlanacak yeni anayasa siyasi geçişin sağlanabilmesi ve Suriye’ye barışın dönmesi için önemli bir eşiği temsil ediyor. Ayrıca Barış Pınarı Harekatı ile sahadaki gelişmeler doğrultusunda, Suriye’nin geleceğinin ne olacağı yönünde önemli adımlar atılılıyor.

SETA’nın düzenlediği “Suriye’de İstikrar ve Yeniden İnşa” paneli devlet aktörlerin ve Suriyeli aktörlerin gelecek tasavvuruna ışık tutmayı amaçlanıyor.

Not: Sempozyum İngilizce-Arapça olarak gerçekleştirilecektir ve simultane tercüme hizmeti sağlanacak.

Panel: Suriye’de İstikrar ve Yeniden İnşa


 • Tarih : 14/11/2019
 • Saat :11:00 : 14:00
 • Yer : SETA Ankara
 • Bitiş  : 14/11/2019
 • Adres : Nenehatun Cd. No:66 GOP/Çankaya/Ankara

 • Moderatör : Murat Yeşiltaş, SETA
 • Konuşmacılar :Açılış Konuşması:Abdurrahman Mustafa, Suriye Geçici Hükümeti Başkanı

  Konuşmacılar:

  Dima Mousa, SMDK Başkan Yardımcısı ve Anayasa Komisyonu Üyesi

  Rami el Duş, Suriye Kabileler ve Aşiretler Meclisi Başkanı

  Muhammed Vecih Cuma, Suriye Türkmen Meclisi Başkanı

  Labib el Nahhas, Saygınlık Kardeşlik Sosyalleşme Derneği Kurucu Üyesi

ANKARA, UHA Haber Ajansı 

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Cuma saat: 00.15’te TRT 1 Ekranlarında..

Kader BASAYOĞUL
Kader BASAYOĞUL
Kader BASAYOĞUL 1990 yılında Bingöl’de dünyaya geldi. İlköğretiminin ilk iki yılını Bingöl’ün Sancak beldesinde okuduktan sonra İlköğretiminin geri kalanına İstanbul’da devam etti. 2007 yılında Erenköy Kız Lisesi’nden mezun oldu. 2009 yılında girdiği üniversite sınavında Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik bölümünü kazandı. Üniversite yılları boyunca İzmit Belediyesi’nin Sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı. 2012 senesinde Haber7.Com’da stajını yaptı. 2015 yılının Nisan ayında çalışmalarına başlayan Neoldu.Com’un ilk editör kadrosunda yer bulan Basayoğul, birçok alanda araştırma haberlerine imza attı.. 2017 yılında Neoldu.com’daki işinden ayrıldı. Şuanda (UHA) Uluslararası Haber Ajansı'nda Araştırma Haberciği çalışmalarına devam eden Basayoğul, Fotoğrafçılığa olan ilgisinden dolayı Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünü de okudu. Bugüne kadar yaptığı Araştırma Haberler ile adından söz ettiren Kader Basayoğul, güzel sanatlara da olan hayranlığından, ileri düzeyde fotoğrafçılık kursuna devam ediyor,
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir