Türkiye

Panel: Suriye Krizinde Yeni Safha ve İdlib

SETA bağımsız, tarafsız düşünce ve yayın kuruluşu, Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı tarafından 6 Eylül Perşembe günü Ankara’da ‘Suriye Krizinde Yeni Safha ve İdlib’ konulu bir panel düzenlenecek.

İdlib, ile ilgili görsel sonucu

Bölgesel aktörler başta olmak üzere tüm uluslararası aktörlerin dikkatinin üzerinde olduğu İdlib, Esed rejiminin muhtemel saldırısının tehdidi altında. Her aktörün kendi zaviyesinden çıkarlarını maksimize etmek istediği noktada, bölgede fiili etki alanına sahip Rusya, İran ve Türkiye’nin belirleyici konumda olduğu söylenebilir.

İdlib mülteci ve insani kriz, terör tehdidi, kimyasal silah kullanımı ve Suriye devriminin geleceği açısından önemli bir eşiği teşkil ediyor.

İdlib, ile ilgili görsel sonucu

Bundan sonra İdlib’in geleceği hakkında hangi senaryolar söz konusu? İdlib’e yönelik Esed rejiminin olası bir saldırısı engellenebilir mi? İdlib’e yönelik olası bir saldırının sonuçları neler olabilir? İdlib’de sıkıştırılan Suriyeli muhaliflerin geleceği nasıl olacak?

Bunlar ve daha birçok sorunun cevabının aranacağı “Suriye Krizinde Yeni Safha: İdlib” başlıklı panelimizi SETA olarak teşriflerinizi bekleriz.


  • Tarih : 06/09/2018
  • Saat :14:00 : 16:00
  • Yer : SETA Ankara
  • Bitiş  : 06/09/2018
  • Adres : Nenehatun Cd. No:66 GOP/Çankara/Ankara

LCV & DETAYLI BİLGİ İÇİN : Bilal Salaymeh – fp@setav.org | Bilal Salaymeh 0312 551 21 64


  • Moderatör : Muhittin Ataman, SETA
  • Konuşmacılar :Murat Yeşiltaş, ASBÜAmmar Kahf, OMRAN Stratejik Araştırmalar MerkeziCan Acun, SETA

Panel: Suriye Krizinde Yeni Safha ve İdlib

ANKARA, UHA HABER

 

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir